Czarne ostrze

Tłumaczenie: Cezary Frąc
Wydawnictwo: Em
Black blade
dona

Stowrzyszenie Czarnego Ostrza to tajna japońska organizacja złożona z wpływowych ludzi ze wszystkich sfer życia. Jej celem jest podbicie i ekonomiczne zdominowanie świata. Japonia jako gospodarczy i technologiczny kolos ma niewyobrażalne wpływy. Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, Pentagon, CIA, DIA, cała narodowa sieć bezpieczeństwa zależy od japońskich układów scalonych. Bez nich USA czekałoby upakarzające załamanie ekonomiczne. Kiedy w Waszyngtonie najwyżsi urzędnicy spiskują, w jaki sposób powalić Japończyków na kolana, a w Tokio działalność tajemniczego Stowarzyszenia Czarnego Ostrza zatacza coraz szersze kręgi, w Nowym Yorku rozpoczyna się fala brutalnych i dziwnych morderstw. Wolf Matheson - szef Służb Specjalnych Policji posiada niezwykły dar odkrywania i chwytania morderców wtedy, gdy zawodzą wszelkie inne metody. Kiedy próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci bogatego przemysłowca, zostaje uwikłany w sieć intryg i zdrad żądnych władzy osób, w świecie, gdzie nikomu nie można zaufać, a każdy może okazać się wrogiem. Niezwykle wciągająca intryga, tajemnicze techniki i bezwzględne metody walki charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu, nieoczekiwane zwroty akcji to niewątpliwe walory tej znakomitej sensacyjnej powieści.

Dominik | 2016-12-05
Na półkach: 2016, Przeczytane