Polak nieprawdziwy

Wydawnictwo: Nowy Świat
Polak, nieprawdziwy
poezja
dona

Książka zawiera wiersze Bogdana Loebla (w wersji językowej: polskiej i angielskiej) i zdjęcia z rzeźbami Adama Myjaka. Bogdan Loebl jest poetą, który czyta świat w nurcie nowoczesnego pesymizmu. Polak nieprawdziwy uderza w ton bardzo osobisty, ale poeta nie stroni od problematyki publicystycznej i eschatologicznej. Oszczędna i zdyscyplinowana, ironiczna i sarkastyczna zawiera jednak poezja...

Bogdan Loebl jest poetą, który czyta świat w nurcie nowoczesnego pesymizmu. Polak nieprawdziwy uderza w ton bardzo osobisty, ale poeta nie stroni od problematyki publicystycznej i eschatologicznej. Oszczędna i zdyscyplinowana, ironiczna i sarkastyczna zawiera jednak poezja Loebla potężny ładunek protestu wobec przestrzeni zła w kosmosie, w Polaku współczesnym i człowieku. Udowadnia, że tradycyjne pojęty humanizm i homocentryzm są dziś nieaktualne. - Józef Nowakowski

Roman Dłużniewski | 2016-12-15

Sięgnąłem po poezje Loebla z jednego powodu. To on był autorem genialnych tekstów do muzyki zespołu Breakout. Jeżeli ktoś lubił ten zespół, musi przeczytać.

blavv | 2017-03-28
Barbasia | 2014-09-22