Właśnie kocham... Indeed I Love...

Seria: Dwujęzyczna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Właśnie kocham... Indeed I Love...
poezja
Barbara

Ponad sto wierszy i ich przekładów na język angielski zawiera rzetelnie skomponowany wybór liryki Haliny Poświatowskiej, ukazujący się w trzydziestą rocznicę śmierci poetki.
Tom usatysfakcjonuje nie tylko kolekcjonerów serii, lecz wszystkich czytelników poszukujących autentycznej, żarliwej, wiecznie młodej poezji miłosnej.

Buka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Nawet taki gruboskórny typ jak ja, który to o poezji wie tyle co nic, widzi i wyczuwa w słowach Poświatowskiej tyle delikatności, kobiecej kruchości, ale też mocy, że nie ma sposobu, by nawet okrutnie obojętny laik przeszedł koło tego zbioru wierszy obojętnie.
Po prostu nie ma takiej siły.

Barbara | 2010-07-12
Przeczytana: lipiec 2000

Wybór najbardziej znanych wierszy Halinki w świetnym, dwujęzykowym (polski, angielski) wydaniu. Każdy miłośnik jej poezji na pewno nie raz był ciekawy, jak się czyta Poświatowską w obcym języku (choć nie wyobrażam sobie jej wierszy po niemiecku, brrr). Ten zbiór nam to udostępnia.

Noemi | 2012-12-17

Książkę tę dostałam w prezencie i jestem bardzo wdzięczna osobie, która mi ją podarowała. Autorki nie trzeba nikomu przedstawiać, ale możliwość skonfrontowania oryginału z tłumaczeniem to wspaniała sprawa, dodatkowy smaczek. I sądzę, że tak właśnie powinno się wydawać poezję, aby czytelnik miał możliwość zajrzenia do obu wersji, ale to nie czas i miejsce, by rozpisywać się nad zawiłościami tłumaczenia poezji. Zbiorek polecam. I jeszcze jeden komentarz, właściwie niezbyt istotny, ale na temat - bardzo ładne wydanie, twarda oprawa, papier wysokiej jakości.

Chain | 2015-04-18

Uwielbiam to wydanie wierszy Poświatowskiej! Dostałam ten zbiór w prezencie od taty kilka lat temu i nie oddam za żadne skarby świata :) Z jednej strony mamy wiersz w oryginale, na kartce obok znajdziemy jego przekład na język angielski. W takim wydaniu poezja Poświatowskiej nabiera zupełnie nowego wymiaru.

zapachwiosny | 2013-01-24

Polubiłam tę pozycję, zwłaszcza dlatego że jest w formie dwujęzykowej, a do moich "miłości" mogę zaliczyć właśnie język angielski.

Czytając wiersze przeżywałam je podwójnie. Po polsku i po angielsku. Całym sercem.

Halina Poświatowska we wspaniały sposób pokazała, że poezja miłosna wcale nie musi być mdła, nudna, banalna.

Wiersze w zbiorze "Indeed I Love" wywarły na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza że niektóre mogłam odnieść bezpośrednio do siebie:)

Cieszę się, że:

* PRZYPADKOWO znalazłam ją w bibliotecznym zbiorze

* NIE PRZYPADKOWO, z czystym sumieniem mogę ją polecić.

Moja osobista ocena: 7/10

only_me | 2016-04-28