Niezapomniane szlaki na które warto wyruszyć choć raz

Tłumaczenie: Jolanta Kubiak
Wydawnictwo: Rebis
Unforgettable Walks to Take Before You Die
978-83-7510-231-4
podróże
jusola

Niezapomniane szlaki... to piąty tytuł z serii książek pomagających odnaleźć najciekawsze miejsca na całym świecie! Steve Watkins i Clare Jones wykorzystali wieloletnie doświadczenia podróżnicze, wybierając trzydzieści najbardziej intrygujących, najpiękniejszych tras, które można pokonać w ciągu dwóch tygodni. Są to bardzo zróżnicowane wędrówki: od miejskich spacerów bostońskim Szlakiem...

Są to bardzo zróżnicowane wędrówki: od miejskich spacerów bostońskim Szlakiem Wolności i zwiedzania wspaniałych świątyń Kioto poprzez przestrzenie Yellowstone aż po górski Szlak Inków w Peru. Są wśród nich leniwe przechadzki, jak zwiedzanie posiadłości Fallingwater zaprojektowanej przez Franka Lloyda Wrighta, lub wędrowanie wzdłuż malowniczych kanałów Amsterdamu, ale i parę trudniejszych tras, jak alpejskie przejście wokół Mont Blanc, albo trekking Wąwozem Skaczącego Tygrysa w Chinach dla tych, którzy lubią wyzwania.

Klaudia | 2013-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2009