Wprowadzenie do filozofii religii

An Introduction to the Philosophy of Religion
83-7255-123-5
filozofia, religia
filozofia i etyka

Czy można udowodnić istnienie Boga? Jak powinniśmy pojmować Jego naturę? Czy boska wszechwiedza, w którą większość z nas wierzy, nie wyklucza naszej wolnej woli? Jak pogodzić fakt istnienia zła na świecie z przekonaniem o wszechmocy i nieskończonej dobroci Boga? Brian Davies stawia te fundamentalne pytania i pokazuje, w jaki sposób próbowali na nie odpowiadać tak wielcy myśliciele jak Anzelm z Canterbury, św. Tomasz z Akwinu, Kartezjusz, Leibniz, Hume, Kant czy Wittgenstein. Zastanawia się również, jakie miejsce zajmują te zagadnienia w toczonych obecnie debatach filozoficznych i w życiu współczesnego człowieka. Rozważając problemy dotyczące wiary i Boga, autor udziela niekiedy prowokujących odpowiedzi, częściej jednak pozostawia czytelnika bez gotowego rozwiązania i zmusza go do samodzielnych poszukiwań.

ArturPe | 2011-12-12

Książka jest świetna..
Ale jeśli studiuję się filozofię lub ma się obok kogoś kto filozofię zna.. Ciężka książka dla zwykłego czytelnika.. Napisana językiem bardzo filozoficznym i często niezrozumiałym

piks | 2016-03-27
Przeczytana: 24 marca 2016