Java. Efektywne programowanie. Wydanie II

Tłumaczenie: Paweł Gonera
Wydawnictwo: Helion
Effective Java (2nd Edition)
978-83-246-2084-5
Tobiasz

W książce "Java. Efektywne programowanie" w sposób zrozumiały i klarowny przedstawiono zasady opisujące mechanizmy używane w najlepszych technikach programowania. Ten podręcznik podpowie Ci, jak najbardziej racjonalnie korzystać z języka Java oraz jego podstawowych bibliotek. Dowiesz się, jak stosować wyjątki przechwytywalne i wyjątki czasu wykonania, poznasz także zalety stosowania statycznych klas składowych. Opanujesz metody sprawdzania poprawności parametrów i projektowania sygnatur oraz wszelkie instrukcje, które pozwolą Ci na wydajne i profesjonalne programowanie.

Krzysztof Anglart | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, Informatyka
Przeczytana: 2015 rok

Lektura dla każdego dociekliwego programisty języka Java, który nie tylko chce tworzyć kod który działa, ale chce go również tworzyć w sposób zwiększający odporność na błędy i wydajność.

Kilka tematów jest mało ciekawych, ale spora większość powinna być poruszana razem z podstawami. Warto również przeczytać rozdział o współbieżności, niestety brakuje tam trochę przykładów, mniej zręczny programista może miec problemy ze zrozumieniem niektórych zagadnień.

Kuba | 2015-12-30
Przeczytana: 2015 rok

Znakomita książka dla nieco bardziej zaawansowanych. Pokazuje odpowiednie rozwiązania typowych i rzadszych problemów.

Robert | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

bardzo dobra ksiazka. Niestety końcówka zostala troche niedopracowana. brakuje przykladow do wspolbieznosci i serializacji

sod | 2015-02-08

Ocena dla wersji angielskiej.

zaza | 2011-05-30

Lektura obowiązkowa.