Nieme głosy

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 39)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Rop av stumme røster
Ludzie Lodu, Tengel, zło, miłość
Pablos

Nataniel Gard z Ludzi Lodu był siódmym synem siódmego syna, wybranym, by poprowadzić ostateczną walkę z Tengelem Złym. Wciąż jednak był jeszcze zbyt młody i dopiero ćwiczył swe umiejętności. Ellen Knutsen przeżyła w dzieciństwie coś przerażającego i za wszelką cenę chciała o tym zapomnieć. Nikt nie przypuszczał, że Nataniel i Ellen mają tyle wspólnego...

źródło opisu: nota wydawcy

Shama | 2015-11-25

Nataniel Gard z Ludzi Lody to wybrany, która ma się zmierzyć z Tengelem Złym. Jednak jest jeszcze zbyt słaby by stanąć twarzą w twarz ze swym złym przodkiem.
Poznaje Ellen, która okazuje się być z rodu Ludzi Lodu. Jest to niezwykła dziewczyna która ma niezwykły dar. Nataniel od razu zwrócił na nią całą swoją uwagę. Razem musieli przejść i zmierzyć się z paranormalnymi mocami, które nękały Ellen od dzieciństwa. Między nimi zrodziła się miłosć, jednak nie dane jest im być razem.
Wspaniała część ciekawa i bardzo mi jest szkoda że Ellen i Nataniel nie mogą być razem. chociaż kto wie, wszystko może się zdarzyć :)
Poznajemy też trochę Tovę, która miała pomóc Natanielowi w walce z Tengelem,jednak wybrała sobie za władce swego złego przodka.

Książkowo_czyta | 2012-05-11
Przeczytana: 07 lutego 2008

39 tom Sagi o Ludziach Lodu...

Autorka przedstawia nam w nim historię Nataniela, który z racji tego, że był 7 synem 7 syna, zostaje wybrany do stoczenia kolejnej,tym razem ostatecznej potyczki z Tengelem Złym... Jednakże póki co jego czas jeszcze nie nadszedł....

Poznajemy także Ellen Knutsen, która niewątpliwie skrywa jakąś tajemnice... W toku historii dowiadujemy się, iż tych dwoje bohaterów ma ze sobą nawzajem bardzo dużo wspólnego...

Jeśli jesteście ciekawi co ich łączy oraz jak potoczą się ich losy? Zapraszam do lektury, polecam!

Danway | 2011-04-11
Przeczytana: 23 stycznia 2009

Historia Nataniela Garda oraz Ellen Knudsen wprowadzająca czytelnika w ostatnią fazę walki z Tengelem Złym.

Monika | 2010-07-29

"Saga o Ludziach Lodu" wciągnęła mnie strasznie, bardzo, okrutnie mocno. Baśniowa kraina, z której ogromnie przykro wychodzić po 47 tomie.

Virginia | 2014-12-04
Przeczytana: 2014 rok
beata83 | 2014-01-30
Przeczytana: 19 listopada 2014

Jedna ze słabszych książek w serii.

sigma122 | 2016-09-13
Przeczytana: czerwiec 2012

39 Tom Sagi o Ludziach Lodu
Nataniel Gard z Ludzi Lodu jest wybranym, by pokonać złego przodka. Jednak jest jeszcze zbyt młody i niedoświadczony, aby się z nim zmierzyć. Poznaje Ellen Knutsen, która jak się okazuje również pochodzi z Ludzi Lodu i ona także ma niezwykłe umiejętności. Razem z Natanielem muszą zmierzyć się z paranormalnymi mocami, które nękały ją dzieciństwa. Ponadto poznajemy obciążoną złym dziedzictwem Tovę, córkę Rickarda Brinka, która ma pomóc wybranemu w pokonaniu Tengela.
Tom w sumie taki sobie, właściwie to Tova najbardziej mi się spodobała, bo Nataniel i Ellen to takie ugrzecznione pierdoły. Polecam i tak, bo jednak jest niezwykle wciągający.

Filip Rybka | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Jeden z tomów który mnie najbardziej wciągnął. Bardzo interesująca postać Nataniela, a przede wszystkim to historia Nataniela i Ellen :D I jakie ciekawe rzeczy wychodzą w trakcie historii dotyczące Ellen, bardzo wciąga. Sporo rzeczy niezwykłych, paranormalnych. Przeróżne historie do rozwikłania. Tylko niestety, tom ma złe zakończenie, jeśli chodzi o przyszłość, o Nataniela i Ellen, a także o tą sprawę Tovy...

Verrina | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Jedna z najnudniejszych części całej Sagi o LL. Jedyny ciekawy wątek to krótki moment z życia Tovy a to i tak ostatnie 10 stron :/
Osobom czytającym wybiórczo tomy tej Sagi sugeruję pominąć 39 część...

Iga | 2011-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Myślałam, że może jeszcze minie trochę czasu i więcej opowieści, zanim Nataniel dorośnie, a tu takie zaskoczenie. Trochę mnie irytował momentami, ale jednak ten tom całkiem mi się spodobał.