Wojny starożytnego świata. Techniki walki

Okładka książki Wojny starożytnego świata. Techniki walki Joshua B. Allfree, John Cairns, Brian Todd Carey
Okładka książki Wojny starożytnego świata. Techniki walki
Joshua B. AllfreeJohn Cairns Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
powieść historyczna
Bellona
2008-01-01
2008-01-01

Na półkach: , , , , , ,

Takie krótkie kompendium najważniejszych bitew starożytności. Od Megiddo i Kadesh po Pola Katalaunijskie. Niewiele ilustracji i to mono (niestety - to nie Osprey, w większości to fotografie rzeźb itp),ciekawe mapy bitewne, oczywiście podzielone na fazy. I wreszcie, co się rzadko zdarza - wyjaśnienia oznaczeń stosowanych na tych mapach.
Opisy bitew z racji niewielkiej obszerności książki - dość krótkie, ale treściwe. Oczywiście wcześniej zarysowano wydarzenia poprzedzające.
Raczej dla średnio zaawansowanych. Ale bardzo ciekawa pozycja. Zajrzę do drugiej pozycji autorów - o średniowieczu.

Opisy bitew z racji niewielkiej...

• Starożytność
  • Historia - Starożytność