Zemsta

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 11)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Blodhämnd
Ludzie Lodu, Tengel, zło, miłość
Pablos

Nieszczęśliwa miłość sprawiła, że Villemo, córka Kaleba, została zamieszana w zabójstwo syna potężnego Wollera. Woller poprzysięgł zemstę za wszelką cenę. Po licznych atakach na jej życie Villemo zwróciła się z prośbą o pomoc do kuzyna Dominika Linda. Gdy jednak Dominik przyjechał, okazało się, że Villemo zniknęła bez śladu.

źródło opisu: nota wydawcy

niepoCzytalna | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

Całkiem dobra kontynuacja wątku Villemo i fajne nawiązania do Sol.

Marta | 2019-03-06

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Hanzei | 2019-02-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2019
Przeczytana: 12 lutego 2019

Ten tom jest dobry, chociaż spodziewałam się po nim czegoś więcej. Nie polubiłam Villemo, może dlatego nie wciągnęła mnie tak bardzo jej historia i ciężko mi było przejść przez ten tom. Jest na razie zbyt dziecinna, mam nadzieję, że w następnych tomach wydorośleje. Mimo to wątek z Dominikiem bardzo mi się podobał, od początku liczyłam, że tak to się potoczy. Jestem ciekawa co będzie dalej.

anaszko | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Czytało się fajnie lecz trochę mnie nudzila ta część :) ciekawa jestem odkrywania do jakiej sprawy są powołani Villemo, Dominik i Nillas.

Tinkerbelle | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Autorka niewątpliwie lubiła swoją kociooką trójkę, występują w całkiem pokaźnej liczbie tomów.

,,Zemsta” zaczyna się pół roku po wydarzeniach z ,,Zimowej zawieruchy”. Villemo jest załamana po śmierci Eldara, nie zauważa, że swoim zachowaniem unieszczęśliwia swoich bliskich. To jednak nie jedyne kłopoty kociookiej dziewczyny, ponieważ ktoś nastaje na jej życie. Przerażona Villemo zwraca się o pomoc do swojego kuzyna Dominika. Problemy nie omijają też innego naznaczonego, Niklasa. Chłopak zakochała się z wzajemnością w Irmelin, córce Mattiasa, ale rodziny nie wyrażają zgody na ślub ze względu na pokrewieństwo pary i fakt, że oboje mogą przekazać przekleństwo Tengela Złego.

Margit Sandemo nie zawiodła moich oczekiwań. Po poprzednich bardziej obyczajowych książkach, powróciła do fantastycznych, mistycznych klimatów. Villemo odkrywa w sobie swoje dziedzictwo i staje się prawie wiedźmą na miarę Sol, a to jeszcze nie koniec jej perypetii. Połączenie wątku trójki naznaczonych z Ludzi Lodu z zemstą Wollerów na Villemo dodaje napięcia. Aż miałam wypieki podczas czytania. Akcja jest...

AvaSenle | 2017-09-22
Przeczytana: maj 2017

Zemsta to kontynuacja wątków z poprzedniego tomu. Tak samo trzyma w napięciu. Widocznie Villemo lubi wpadać w kłopoty. Ledwo co uwolniła się z poprzednich, a już wpada w nowe.

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

Jasna | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Dalsze losy Villemo, córki Gabrieli i Kaleba. Na życie Villemo nastaje Woller, który pragnie pomścić śmierć swego syna. Co z tego wyniknie? Polecam przeczytać... jeden z lepszych tomików Sagi o Ludziach Lodu.