Odmiana przez przypadki

Cykl: Zosia Knyszewska (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
niebieska

Początek nowego milenium ma oznaczać dla Zosi i Witka Halmanów nowe życie. Marzenia o spokoju i stabilizacji wkrótce okazują się nierealne. Trzeba stawić czoło nowym wyzwaniom, które przynosi codzienne życie, praca i problemy dorastających dzieci. Odzywają się też duchy przeszłości, stanowiące całkiem realne zagrożenie. Gdańsk, Londyn, Warszawa, Sydney... Rozgałęziona rodzina Halmanów przemierza kraje i kontynenty, poszukując swojego miejsca w życiu. Odmiana przez przypadki jest jedenastą książką autorki takich popularnych powieści, jak Tryb warunkowy, Kolor bursztynu oraz Czas zamknięty. Jak zwykle czytelnik może liczyć na szybką akcję, przeplatanie się wątków obyczajowych, politycznych i miłosnych oraz... dużą dawkę optymizmu.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Madi | 2016-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Dwie pierwsze części czytałam dość dawno-trzeciej w ogóle i bałam się ,że nie dam rady połapać się w historii bohaterów.
Jednak książka napisana jest tak ,że można się szybko połapać i ogarnąć całość.
Książkę tę przeczytałam lotem błyskawicy nawet nie zorientowałam się kiedy się skończyła,a to dlatego ,że praktycznie nic się nie działo(poza małymi perypetiami Krzyśka)i nie wymagała tak dużego skupienia się.

Kasia | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Całą serie o życiu Zosi czyta się jak pamiętnik, dużo faktów, bez zbędnych upiększeń i opisów. Dzieje się naprawdę dużo i już w czwartej części jest taki natłok osób, że zaczynałam się gubić kto jet kto. Nie jest to jednak zarzut, bo uważny czytelnik doceni autorkę za taką sieć powiązań rodzinnych i towarzyskich.
Trudno nie docenić drugiego planu, gdzie stan wojenny i inne wydarzenia w kraju i na świecie wpływają na to co dzieje się u bohaterów. Niejednokrotnie można doszukać się znajomych epizodów ze swojego życia.
Polecam całą serię.

Kasiek | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Czwarta część serii o Zosi Knyszewskiej, niestety wzbudziła we mnie o wiele mniejsze zainteresowanie niż wcześniejsze części. W sumie mając, jak wynika z tytułu serii, opowiadać o dalszych losach Zosi, niestety zbyt dużo uwagi autorka poświęciła pozostałym bohaterom, a za mało głównej bohaterce. Zbyt wiele pojawia się też nowych postaci i ich historii, przy czym można się zagubić w tych wszystkich zawiłościach. Książka jest dość naciągana. Myślę, że trzeba było tę serię zakończyć na trzeciej części, wówczas nie pozostałby taki niesmak, a tylko zachwyt po dotychczasowym czytaniu.

dorka | 2011-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2011, Hanna Cygler
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Sięgnęłam po tę książkę, bo spodobała mi się okładka. Po przeczytaniu na niej informacji zorientowałam się, że są to dalsze losy trylogii o Zofii Knyszewskiej, tym razem osadzone w XXI wieku. Zabrałam się intensywnie do czytania i wręcz pochłonęłam całą książkę. Byłam bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów rozrzuconych nie tylko w Polsce.
Trochę się rozczarowałam tym, że autorka tak dużo skupiła się na losach młodzieży (m.in. Krzysia i Weroniki), a ja chciałam więcej Zosi i Witka. Poza tym zdziwiłam się, że Cygler wszystkie dziewczyny przedstawiła jako „puszczalskie”. Moim zdaniem, to zbyt jednostronny portret dziewczyn naszego wieku.
Jednak czwartą część czyta się tak samo, jak poprzednie – jednym tchem; z napięciem, co będzie dalej i jak potoczą się ich losy. Polecam!
„Odmiana przez przypadki” to jedenasta już książka Cygler. Dla znawców jej powieści niespodzianka – spotkanie z bohaterami „Koloru bursztynu” i „Głowy anioła”.

Kasiaxxx | 2015-06-22

Odmiana przez przypadki opowiada dalsze losy Zosi i Witka, choć moim zdaniem wątek Zosi i Witka schodzi na dalszy plan. A na pierwszym planie pojawiają się zawirowania miłosne Krzyśka-syna Witka .
Książka dobra, choć moim skromnym zdaniem pisana przez autorką już tak trochę na "siłę"
Ale można przeczytać.

venicet5 | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

Zwiedziona pochlebnymi opiniami zakupiłam pozycję.Niestety nie zdołam sie wciągnąć w lekturę,przypominała mi raczej scenariusz na dziesięc kolejnych odcinków "M jak miłość" niz literaturę obyczajową.Bardzo słabo zarysowane portrety psychologiczne,za dużo dialogów.Być może mam takie odczucia dlatego,że nie przeczytałam poprzednich części-wolę tak mysleć,ponieważ juz zakupiłam "Czas zamknięty" i zabieram sie niebawem do czytania.Mam szczerą nadzieję na zmianę zdania jeśli chodzi o kunszt literacki Hanny Cygler.

Beata | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Dynamiczna akcja, żadnych dłużyzn, bogactwo postaci. Czyta się świetnie.

aga | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Pochłonęłam ją w rekordowym tempie tak jak całą trylogię. Świetnie napisana, emocje autorka dozowała i budowała napięcie do granic mojej wytrzymałości. Jestem wykończona emocjonalnie ale szczęśliwa i czekam teraz na dalsze losy Zosi, Wita i całej ich brygady.

Książka nie tylko o miłości ale o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o spełnianiu swoich marzeń o życiu.

Magda | 2013-10-21
Przeczytana: październik 2013

Zdecydowanie najsłabsza część. A najgorszą jej częścią jest wątek mafijny. Pamiętam dobrze lata 90-te i ciągłe afery z mafiami, jednak mafia zupełnie nie pasuje mi do tych bohaterów i ich życia. Domyśliłam się też, jakie będzie zakończenie. Mimo tak dużej liczby minusów z ciekawością śledziłam losy poznanych wcześniej bohaterów.

Dorota | 2014-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Zosia zagościła w moim sercu już od pierwszej części Trylogii, więc z przyjemnością sięgnęłam po kolejną, aby rzucić okiem na jej dalsze losy. I nie zawiodłam się. Książka może nie jest zbyt wymagająca, ale bardzo przyjemnie się ją czyta. Szybka akcja, wiele wątków i jeszcze więcej postaci. I ta nutka niepewności, co jeszcze się wydarzy...

Przeczytaj wywiad z Hanną Cygler

Czy podróżowanie odgrywa dużą rolę w jej życiu? Po jakie książki siega najczęściej? Czy chciałaby, aby któraś z jej powieści została zekranizowana? Odpowiedzi autorki na te i wiele innych pytań znajdziecie w wywiadzie!

Hanna Cygler odpowie na Wasze pytania!

W związku z wydaniem swojej nowej powieści „Grecka mozaika" Hanna Cygler udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl. Do 22 stycznia czekamy na propozycje Waszych pytań, najciekawsze z nich nagrodzimy książkami.