Prawdziwe kobiety

Tłumaczenie: Krzysztof Hejwowski
Wydawnictwo: Świat Książki
True Women
83-7129-894-3

Jest to opowieść o życiu dwóch przyjaciółek z dzieciństwa Eufemii i Georgii. Wychowana w dostatku Georgia poślubia starszego od siebie lekarza, z którym wspólnie zakładają plantację bawełny. Jednak zanim osiągną sukces i zbudują dom, muszą przezwyciężyć wiele trudności. Eufemia, która w dzieciństwie straciła rodziców, przeprowadza się do swojej starszej siostry – żony jednego ze Strażników Teksasu. Spokój i harmonię obu rodzin burzą wydarzenia polityczne. Uczestniczą oni w wojnie z Indianami, wojnie secesyjnej, stawiają czoło dramatowi niewolnictwa, a Georgia i Eufemia rozpoczynają walkę o prawa kobiet.

elenkaa | 2012-06-28
| 2011-09-25