Przyszłość według Dilberta

The Dilbert Future
Dilbert, biznes, humor
rozrywka
Snoopy

Przenikliwa i komiczna wizja społeczeństwa XXI wieku ilustrowana komiksami o Dilbercie. Na początek dobra wiadomość: w XXI wieku natura ludzka zmieni się tylko nieznacznie. Większością z nas będą nadal kierować trzy niezmienne zasady: głupota, egoizm i pożądliwość, tyle że wspomagać nas będzie bardziej rozwinięta technika. Jak więc będzie wyglądać przyszłość? Oto kilka przepowiedni: *...

* Powstaną rozwiązania technologiczne umożliwiające pracownikom obijanie się w pracy bez utraty pensji Zorientujemy się, że stworzenia, które braliśmy za przybyszów z innej planety, to łebscy ludzie mieszkający w Szwajcarii
* Wszelka praca zostanie "odbalastowana", aż całą robotę na planecie będzie wykonywał jeden facet Obecnie żyjący ludzie będą wyglądać jak maszkary w oczach doskonale genetycznie opracowanych dzieci przyszłości
* Będzie coraz bardziej oczywiste, że konkurencja jest tak samo ciężko myśląca jak my
* Łatwo znajdzie się klienta tak naiwnego, że kupi każdy produkt, nawet najbardziej bezwartościowy i bezużyteczny
* Media będą zabijać sławne osoby, by wykreować wiadomości, które ludzi obchodzą
* Dwie rzeczy nie poprawią się nigdy - komunikacja lotnicza i siodełka rowerowe
* Uczeni opracują metodę przekształcenia głupoty w czyste paliwo

A tego surowca - jak dowodzą książki Scotta Adamsa - nie zabraknie!

Betoniarka | 2014-09-03

Seria o "Dilbercie" jest wyjątkowo specyficzna i nie przypadnie wszystkim do gustu. Jest też trochę oderwana od polskich realiów, bo główny bohater pracuje w amerykańskiej korporacji. I jest tak zwanym "nerdem".

Żeby załapać humor rodem z loży szyderców trzeba nieco wiedzieć o informatyce, matematyce i fizyce, a ponieważ książka już swoje lata ma, trzeba się orientować w informatycznej erze, gdzie internet był luksusem, a niektórzy używali jeszcze dużych, giętkich dyskietek. Jeśli ma się jako taką wiedzę na powyższe tematy, można się przy książce zaśmiewać do rozpuku. Ten tom, oprócz wielu komiksów posiada również treść, luźno związaną motywem przewidywań jak będzie wyglądać przyszłość (czyli w sumie nasza teraźniejszość).

Uwielbiam, często do niej wracam, polecam.

Schaudinn | 2011-08-29
Przeczytana: 2005 rok

Nie mogę przeżyć tego, że już nigdzie nie da się dorwać tej książki! Jest genialna, uwielbiam poczucie humoru Adamsa. Czytałam chyba wszystkie z tej serii, jednak 'Przyszłość' zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu. Jak wszystkie, jest przeplatana krótkimi komiksami, które również kocham. ;) A ponumerowane przepowiednie Adamsa są po prooostuu... Genialne! To trzeba przeczytać. :)
Bardzo miła książka na leniwe popołudnie, odstresowanie się itp.

Capricorn | 2015-12-27
apolinary | 2015-09-17