Zasada Dilberta

The Dilbert Principle
Dilbert, biznes, humor
rozrywka
Snoopy

Jak poradzić sobie z codziennymi absurdami w pracy, by przetrwać i osiągnąć to, co chcemy Dilbert - biurowy superbohater lat 90., pojawiający się w 1550 gazetach na całym świecie, w Polsce spopularyzowany dzięki "Gazecie Wyborczej" Najgorsi pracownicy są regularnie awansowani tam, gdzie mogą spowodować najmniej szkód, to znaczy do dyrekcji! * Jak postępować wobec absurdalnych decyzji...

* Jak postępować wobec absurdalnych decyzji szefa
* Jak zrzucać niewdzięczne zadanie na kolegę
* Jak przedstawiać sukcesy firmy jako swoje osobiste osiągnięcia
* Jak udawać pracowitego

Jak poruszać się wśród urągających zdrowemu rozsądkowi dyrektyw i rozporządzeń, z jakimi spotykają się na co dzień pracownicy wszystkich firm świata

Błyskotliwe, zabawne wskazówki ilustrowane 100 odcinkami komiksu o Dilbercie - szeregowym pracowniku uniwersalnej Firmy
Nagradzanie miernoty, podrabiana jakość, fikcyjne biznesplany, dołowanie pracowników, sprzedaż bubli, brak kompetencji, ignorancja... Wielu z nas mogłoby powiedzieć: "To dokładnie tak jak w mojej firmie!" Prowokacyjna, pełna humoru i celnych obserwacji książka odkrywa sekrety zarządzania wszystkich firm. Pokazuje, czego najczęściej doświadczamy w pracy, i daje konkretne, zabawne, cenne rady na sukces.

Polipei | 2015-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Książka rewelacyjna. Autor w zabawny sposób pokazuje zasady działania korporacji. Porównania które stosuje i sposób w jaki przedstawia codzienne życie w firmie początkowo bawią do łez, później zmuszają do zastanowienia się nad głupotą ludzką. Bardzo podobało mi się ostateczne podsumowanie autora i rady jak uniknąć debilizmu w pracy. Jak najbardziej polecam :D

demo094 | 2015-10-31

Książka świetna. Dawno tak się nie uśmiałem czytając cokolwiek. Przedstawia struktury i działanie korporacji w zabawny sposób ale czytając między wierszami można wiele wynieść z tej książki.

Polecam jako niedzielną lekturę oraz dla poprawy humoru. WARTO!

777pawel | 2016-09-15
Przeczytana: 13 września 2016