Arka Przymierza odnaleziona

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Sensacyjne odkrycie! Wybitny naukowiec, prawdziwy Indiana Jones, odnalazł biblijną Arkę Przymierza! Amerykański History Channel i brytyjski Channel 4 wyemitują 24 lutego 2008 roku dwugodzinny film dokumentalny, w którym profesor Tudor Parfitt wyjawi światu miejsce ukrycia zaginionej Arki Profesor Tudor Parfitt,orientalista i podróżnik, żywe odzwierciedlenie literackiej i filmowej postaci IndianyJonesa, w emocjonującej, książce, która trzyma w napięciu jak najlepsza powieść detektywistyczno-przygodowa, ujawni, gdzie znajduje się największa biblijna relikwia!Arka Przymierza zniknęła w zagadkowych okolicznościach z jerozolimskiej świątyni blisko3000 lat temu i od tamtego czasu nikt jej nie widział ? aż do dziś. Profesor Parfittprzemierzył Bliski Wschód i Afrykę. Szukał wskazówek w zaszyfrowanych starożytnychtekstach i wśród najnowszych osiągnięć genetyki. Podczas swojej podróży ryzykowałżyciem: strzelano do niego, został aresztowany, ledwie uniknął porwania. Wreszciedotarł do tajemniczego plemienia, które zna miejsce ukrycia Arki...Prasa o książkach Parfitta:By zbyt szybko nie zdradzić fascynującej tajemnicy, końcowy rozdział książkizawierający kluczową informację dopiero w ostatniej chwilizostanie przedstawiony wydawcom na całym świecie.

Arka Przymierza jest najświętszym przedmiotem świata, a jednocześnie najmniej znanym, najbardziej tajemniczym. Wiemy z Tory jak wyglądała, wiemy co w niej przechowywano – tablice z przykazaniami i laskę Arona. Ale tak naprawdę czym była? Czym jest, jeśli wciąż jest? Według Tudora Parfitta jest drewnianym, wykonanym zgodnie z przekazem Tory z akacji… bębnem przechowywanym w muzeum w Harare. Przynajmniej była tam w 2007 roku. Parfitt przyznaje, że nie jest to ten sam przedmiot, który opuścił Jerozolimę. Powstał bowiem jakieś 600-700 lat temu. Parfitt tłumaczy, że jest to kopia oryginalnej, zniszczonej Arki. Kopia mająca te same właściwości co oryginał. Ponieważ Arka służyła jako broń, co jakiś czas się zużywała i trzeba była wykonywać kopie. Mnie profesor Parfitt nie przekonał. Choć sama lektura dostarczyła trochę przyjemności.

Całość na: http://www.czytam.skutecki.pl/arka-przymierza-nie-odnaleziona/

maciek | 2015-07-28