Architektura i wartości. Architecture and Values

Wydawnictwo: Universitas
978-83-242-0807-4
sztuka
Snoopy

"Książka profesora Andrzeja Basisty przynosi niezwykle bogaty materiał dotyczący wielostronnego spojrzenia na architekturę. (...) usatysfakcjonować może każdego, kto chce zapoznać się z architekturą, zastanowić się nad jej istotą, zachwycić się jej różnorodnością i tę różnorodność zrozumieć. (...) przydać się może zarówno zaawansowanym badaczom, jak i studentom architektury, historii sztuki i filozofii. Bogata w subtelne analizy przedstawianych dzieł (...) stanowi prawdziwe "dzieło otwarte" i inspiruje nadal" - ze wstępu Władysława Stróżewskiego. Książka w całości wydana na papierze kredowym, ilustrowana 825 kolorowymi zdjęciami. Tekst w wersji polsko-angielskiej.

J_Snow | 2015-03-10
notabene | 2014-09-22