Polska kampania Napoleona

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka zawiera opis zimowej kampanii Napoleona w Polsce i w Prusach Wschodnich w latach 1806-1807. Pierwsza część omawia tło polityczno-strategiczne, które doprowadziło do tej kampanii, druga część to kronika wydarzeń. Autor najwięcej uwagi poświęca największym i najsłynniejszym bitwom tej kampanii, tj. bitwa pod Pruską Iławą oraz pod Frydlandem. Książka kończy się zawarciem pokoju w Tylży. Obok materiału o charakterze kroniki i dokumentu książka zawiera wiele wspomnień naocznych świadków wydarzeń, fragmenty pamiętników i dokumentów z epoki.

Tomasz Malczewski | 2013-09-10

W miarę dobra dość popularnie naukowo przedstawia wydarzenia kampanii 1807. Pozycja dla tych którzy nic jeszcze nie wiedzą o kampanii lat 1806/7

boy17 | 2013-12-05
Zatoxu | 2012-01-26