Gump i spółka

Okładka książki Gump i spółka Winston Groom
Okładka książki Gump i spółka
Winston Groom Wydawnictwo: Albatros Cykl: Forrest Gump (tom 2) literatura piękna
Forrest Gump (tom 2)
Gump & Co.
Albatros
1995-01-01
1995-01-01
83-904774-2-4
Julita Wroniak-Mirkowicz
literatura amerykańska

Rozmowa w restauracji to jeden z lepszych easter eggów z jakimi miałam do czynienia :D

Oglądałam film, nie czytałam pierwszej części książki. Teraz wiem, że muszę to nadrobić, bo kurcze, wszystko jest inaczej!

Na początku historia była dla mnie zbyt głupkowata. Później już popłynęłam. Nie wiem tylko czy dlatego, że tak mi się spodobała książka, czy po prostu mam sentyment do filmowego Foresta.

Druga część książki nie została zekranizowana i dla mnie jest ona również fascynująca i pełna przygód tej nietuzinkowej postaci. Książka jest kontynuacją części pierwszej. Lektura tej przezabawnej i wzruszającej powieści zapewnia świetną zabawę, wiele uśmiechu, że ciężko było mi się oderwać się od czytania...

Ja książkę wysłuchałem w formie audiobooka i to był też wg mnie dobry wybór.

Szczerze polecam i zachęcam do przeczytania tej książki. Mimo, iż są osoby, że ta część jest troszkę słabsza od części pierwszej jednak moim zdaniem się nie zawiedziecie...

Ja książkę wysłuchałem w formie audiobooka i to był też wg mnie...

Z większym rozmachem, ale nie tak urocza.

Z większym rozmachem, ale nie tak urocza.

Pierwsza książka w moim życiu, gdzie druga część jest lepsza od pierwszej. Polecam.

Pierwszą część książki uwielbiam, jednak jej kontynuacja jest pisana na siłę. Monotonna, głupawa, pozbawiona tego czegoś, co przyciągało w części pierwszej. Nie dałem rady przeczytać całości. Nie polecam

świetna, polecam :)

świetna, polecam :)

Mogę śmiało powiedzieć, że tę książkę czytało mi się dużo lepiej od poprzedniej części. Po raz kolejny mamy do czynienia z parodią zachodniej (i nie tylko) mentalności ukazanej z perspektywy "idioty", którego spojrzenie daje nam do myślenia. Jest śmiech, są łzy, a ukazanie Forresta w roli ojca "uczłowiecza" jego postać i pozwala nam się z nim w pewnym stopniu utożsamić.

Bardzo dobra kontynuacja.
Pierwsza część mimo, że była bardzo zabawna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak "Gump i spółka" - prawdopodobnie przez to, że bardziej podobał mi się film.
Zabawna a zarazem pouczająca powieść o osobie, którą wszyscy mają za głupka - ukazująca, że każdy z nas ma szansę na to aby być szczęśliwym i coś osiągnąć.
Zdecydowanie polecam. :)

Bardzo dobra kontynuacja.
Zdecydowanie polecam. :)

Jako wielki fan 1 tutaj tez sie nie zawiodlem , kontynuacja wesolych i fantastycznych przygod Naszego Forresta .Prosto i ladnie napisana wesola , czasem smutna czesto przekoloryzowana ale taka wlasnie ma byc

Ta część książki jest bardziej zbiorem gagów. W trakcie czytania nawet nasuwają się skojarzenia z popularnymi internetowymi pastami.
Książkę w odniesieniu do pierwszej części oceniam słabo. Gdyby jednak oceniać jako osobną pozycję to jest to całkiem zabawny zbiór past z czasów przed-internetowych.

• Literatura piękna