Techniki szybkiego czytania

TurboLesen. Lesebeschleunigung im Beruf. Das Trainingsbuch
83-7404-288-5
poradniki
edtta

Szybkie czytanie to marzenie uczniów, studentów i wszystkich, którzy z racji wykonywanego zawodu muszą dużo czytać. Mnóstwo maili i notatek, sterty książek i dokumentów piętrzących się na biurku nie nastrajają nas zbyt optymistycznie. A jednak każdy jest w stanie uporać się z tym problemem, jeśli tylko wie, jak funkcjonuje proces czytania i w jaki sposób można zwiększyć własną efektywność w tej dziedzinie. Autorzy, specjaliści w dziedzinie optymalizacji czytania, omawiają klasyfikację tekstów, podpowiadają, jak ma wyglądać miejsce, w którym czytamy, uczą, jak robić notatki, tak aby móc je później przeczytać w sposób jak najbardziej efektywny, wskazują, jak wykonać pomiary własnej wydajności czytania, wreszcie - uczą technik przyspieszenia tempa czytania.

Judysza | 2015-01-15
Przeczytana: 2010 rok

Pozycja zapewnia dość dobre zaplecze teoretyczne do rozwijania umiejętności szybkiego czytania, jednak rzeczywiście ciężko o bardziej skonkretyzowane informacje tudzież ćwiczenia na bardziej zaawansowanym poziomie.

Piodr123 | 2017-04-10

Książkę czyta się dość ciężko, jednak pozwala wyciągnąć jakieś wnioski, dzięki którym tempo czytania wzrasta.

Bardzo wiele teorii, mało praktycznych zastosowań. Brak możliwości ćwiczeń. Zawiodłem się.

hutka | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

Kilka dobrych rad. Jednak wiele stron książki jest zbędnych, nie dających żadnej wartościowej treści dla kogoś, kto sięga po pozycję z tego zakresu tematycznego.
Z całej książki zrobiłam trzy strony nielinearych notatek (o których również mowa w książce;).

| 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

To się fajnie i szybko czyta, ale jeśli nie ma się motywacji do zastosowania treści w praktyce, to nic po niej nie zostaje.

Kornel | 2014-02-17
Przeczytana: 05 maja 2010

Książka niepraktyczna. Potrzebna była by masa motywacji żeby choć trochę przyspieszyć tempo czytania dzięki tej pozycji. Zdecydowanie bardziej polecam stacjonarną naukę szybkiego czytania.

banan541 | 2012-12-06

Polecam książkę, wiele przydatnych wiadomości odnośnie czytania zawodowego lub do nauki.

Bezimienna | 2017-06-04
Edyta | 2017-05-03