Blixa i Żorżeta #3

6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiks
komiksy
Lugal

Kolejna, trzecia już część punkowego komiksu paskowego Blixa i Żorżeta!
Treść komiksu stanowią przygody tytułowych bohaterów oraz ich przyjaciół przedstawione w bardzo zabawny sposób, wytykające niektóre z problemów młodzieży, oraz całego społeczeństwa. Dużo humoru i punkrocka, choć z tego śmieją się nie tylko punkowcy.

Beremis | 2016-06-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Opinia dla trzech tomów.

Komiksy autorstwa Prosiaka, czyli Krzysztofa Owedyka, twórcy z dobrą renomą, ale poza oficjalnym, głównym obiegiem, wychodzi, że twórca komiksu undergroundowego. Znany z "Prosiaciek", pierwotnie wydawanym jako zin autora, później doczekał się zbiorczego wydania a kilka lat później kontynuacji. Bardziej znany komiks to chyba Ratboy i Ósma Czara, która chyba ze trzech wznowień się doczekała. Między nimi powstała "trylogia" Blixa i Żorżeta.

Klasyfikowany jako pierwszy komiks punkowy, co można przeczytać choćby w opisie pierwszego tomu na LC, tak na prawdę jest komiksem obyczajowym. Krótkie, jedno-paskowe historyjki opisujące przygody, scenki z życia pary Blixa i Żorżety i ich przyjaciół są na tyle uniwersalne, że zamknięcie ich tylko w subkulturze punkowej byłoby trochę niesprawiedliwe i ograniczające. Co prawda Blix jest punkiem, Blurg wręcz klasycznym, ale ich codzienne problemy dotyczą każdego młodego człowieka. Już za starego, żeby być dzieckiem a...

Katsu | 2015-05-08
Na półkach: Komiksy, Przeczytane