Blixa i Żorżeta #2

Wydawnictwo: Pasażer
83-910751-4-1
komiksy
Lugal

Nowe przygody sympatycznej załogi - pary młodych ludzi i ich przyjaciół. Krótkie paski oraz dłuższe historie. Dużo humoru i punkrocka, choć z tego śmieją się nie tylko punkowcy.

Beremis | 2016-06-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Opinia dla wszystkich trzech tomów:

Komiksy autorstwa Prosiaka, czyli Krzysztofa Owedyka, twórcy z dobrą renomą, ale poza oficjalnym, głównym obiegiem, wychodzi, że twórca komiksu undergroundowego. Znany z "Prosiaciek", pierwotnie wydawanym jako zin autora, później doczekał się zbiorczego wydania a kilka lat później kontynuacji. Bardziej znany komiks to chyba Ratboy i Ósma Czara, która chyba ze trzech wznowień się doczekała. Między nimi powstała "trylogia" Blixa i Żorżeta.

Klasyfikowany jako pierwszy komiks punkowy, co można przeczytać choćby w opisie pierwszego tomu na LC, tak na prawdę jest komiksem obyczajowym. Krótkie, jedno-paskowe historyjki opisujące przygody, scenki z życia pary Blixa i Żorżety i ich przyjaciół są na tyle uniwersalne, że zamknięcie ich tylko w subkulturze punkowej byłoby trochę niesprawiedliwe i ograniczające. Co prawda Blix jest punkiem, Blurg wręcz klasycznym, ale ich codzienne problemy dotyczą każdego młodego człowieka. Już za starego, żeby być...

Mannlein | 2015-08-17
Katsu | 2015-05-08