Obóz pomajowy w województwie pomorskim w latach 1926-1939

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Prezentowana praca stanowi monografię obozu pomajowego w województwie pomorskim w latach 1926-1939. W powiązaniu z charakterystyką życia politycznego polskiego Pomorza przed i po zamachu majowym, przedstawiono analizę strukturalną oraz kierunki i metody działania kolejnych ugrupowań politycznych pomorskiej sanacji, jak też w ogólnych zarysach proces formowania się oraz fluktuacje w obrębie grup przywódczych i elit lokalnych obozu pomajowego na terenie dzielnicy pomorskiej. Ukazano również rolę struktur administracji państwowej, czynnie wspierającej obóz rządzący, jak też pozarządowych związków i stowarzyszeń społecznych, gospodarczych i zawodowych, pełniących w całym okresie istnienia tego obozu na Pomorzu istotną funkcję jego zaplecza organizacyjnego.