Ogień

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Puchar boga Słońca (tom 4)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Nattens Ild
saga, fantasy
Indyviduum

Julia, córka senatora, nie rozstaje się ze swoją złotą obręczą, która niegdyś stanowiła fragment magicznego pucharu. Teraz ów klejnot jest jedynie szeroką bransoletą, ale mimo wszystko w zdumiewający sposób zawsze potrafi przynieść jej pociechę. Rodzice zdecydowali, że w przyszłości Julia poślubi Theusa, urodziwego, bogatego i dumnego młodzieńca, jednego z najważniejszych ludzi cesarza. Ona ma jednak inne plany - urodziła się, by zostać westalką, strzegącą wiecznego ognia.

Le_petit_hibou | 2015-09-01
Przeczytana: kwiecień 2010