Czarna Fedora

Tłumaczenie: Monika Podgórniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Black Fedora
Czarna, Fedora
horror
Monika

W małym starym mieście Anglii znajduje się zabytkowa katedra, a w niej cenny zabytek: średniowieczna biblia wykonana z skór koźlęcych. Ta święta księga narażona jest na zniszczenie. Przywódca grupy hipisów, walczący o prawo do życia zwierząt, chce spryskać biblię czerwonym sprayem i tym samym zniszczyć jej wartość na zawsze. Do grupy bojowników przyłącza się tajemniczy człowiek w czarnym...

Do grupy bojowników przyłącza się tajemniczy człowiek w czarnym ubraniu i czarnym kapeluszu. Nie wiadomo kim jest, skąd pochodzi i jakie ma zamiary. Chce jak najprędzej dotrzeć do miejsca, w którym znajduje się drogocenny zabytek...

ZadokAllen | 2013-12-18

Chociaż lubię te kiepskie Smithowe horrory to ciężko mi się czytało Czarną Fedorę. Grozy tam nie ma wcale a to dlatego, że książka to taki kiepski kryminał a nie horror. Nie ma tam tego z czego znany jet Guy, czyli krwawego gore i soczystej erotyki. Przez co lektura niewyobrażalnie się dłużyła. Plusem powieści jest wątek polski i wspomniana zbrodnia katyńska.

Athoualia | 2012-02-06
Przeczytana: 2013 rok

Na pewno lepsze od "Węży", ale nadal kiepskie.

Hamunaptra | 2015-02-16

Za Anglię ;-)