Panorama Oświecenia

Wydawnictwo: Arkady
historyczna

Kolejna imponująca monografia, tym razem okresu intelektualnej rewolucji, która zmieniła ludzką świadomość i położyła fundamenty współczesnego świata nauki i techniki. Oświecenie to przełomowy okres w dziejach kultury europejskiej pomiędzy końcem XVII wieku a Wielką Rewolucją Francuską. To czas racjonalizmu i tolerancji, czas dociekań na temat fizycznej budowy wszechświata i natury ludzkiego umysłu, czas odrzucenia przesądów na rzecz obserwacji i eksperymentu.

Gabrielle | 2016-11-08
Nine | 2015-06-16