Jama

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "KIK". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Jama
83-06-01953-9
sQra

"Jama" - powieść poświęcona problemowi prostytucji, ukazująca życie pensjonariuszek domu publicznego, powstała w 1914 r. i uchodziła wówczas za książkę skandalizującą. Dzisiaj odbieramy ją inaczej: jako powieść staroświecką, ale frapującą i pięknie napisaną, o ciekawej akcji i wyrazistych portretach psychologicznych. Kuprin wzruszająco opisuje los nieszczęśliwych kobiet, ofiar "najstarszego zawodu świata", który z różnych przyczyn zmuszone są uprawiać. (Z okładki)

jestemtu | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

O ile klimat, styl i język (wymień jednego Rosjanina pisarza, który nie potrafi pisać... nie wymieniłeś) czy nawet te jakieś całe obyczajowo-egzystencjalne kłody końca 19 wieku plus rozterki nad nędzą prostytutek dają radę, o tyle to wszystko tak opisane i skandalizujące jak dziś tatuaż z henny na cycku dziewczu. Od biedy można przeczytać.

belkot | 2016-07-10
Przeczytana: 15 lipca 2016