Love notes
miłość, nastolatka
edtta

Nikki - uczennica liceum w niewielkim amerykańskim mieście - jest dziewczyną trochę staroświecką. Śpi w łożu z baldachimem i podczas gdy wokół huczy rock, ona śpiewa i gra na gitarze romantyczne ballady. Te nietypowe zainteresowania i zachowanie nie przysparzają Nikki szczególnych problemów, dopóki w jej szkole nie pojawia się nowy chłopak, Scott, i nie staje się dla niej czymś więcej niż kolegą. Scott bowiem nie potrafi zaakceptować dziwnych - według niego - upodobań dziewczyny i próbuje jej narzucić własne gusta i zdanie. Czy taki związek ma przyszłość? Czy Scott potrafi się zdobyć na choćby odrobinę tolerancji?

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1996

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl/books/9231814326624b0688dbb8993bcb4b81/

Nie można powiedzieć, książka całkiem dobra, ale bohaterzy doprowadzali mnie do szewskiej pasji czasami, aż miałam ochotę rzucić książką w kąt. Scott strasznie doprowadzał mnie do szału swoją zaborczością i apodyktycznością, a Nikkol jak jakaś pusta lala bez rozumy była w niego strasznie zapatrzona. Dziewczyna nie miała wcale własnego zdania, robiła cały czas to co on powiedział. Troszkę toksyczny związek. Przez to książka dużo straciła w moich oczach, choć zazwyczaj lubię książki z tej serii, bo można się przy nich rozluźnić.

Krótka książka o miłości nastolatków. Idealna by miło spędzić wieczór. Polecam ;)

akot89 | 2016-09-05
Na półkach: Młodzieżowa, Przeczytane