Przedwojenne miasto Żory i jego mieszkańcy. Od Rynku w stronę Dolnego Przedmieścia, ulicy Dworcowej i Zostawy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pamiętam Żory". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Drukarnia Oldprint
83-88415-83-2
historia, Żory, Śląsk
historia
Wilczek

Zasadniczą treścią książki są wspomnienia żorzan, którzy zechcieli opowiedzieć o życiu swoich rodzin, sąsiadów i znajomych. Wspomnienia obejmują końcówkę lat trzydziestych ubiegłego wieku, okres okupacji hitlerowskiej i na ogół kończą się informacjami dotyczącymi losów budynków, w których wspominający mieszkali do końca roku 1945

Wilczek | 2010-07-09
Na półkach: Przeczytane, Żory, Mam