Niebo. Historia przyszłości

Wydawnictwo: Więź
83-88032-88-7
religia

Pierwsza w języku polskim książka opowiadająca o dziejach wyobrażeń nieba w naszym kręgu kulturowym. Autor w barwny i porywający sposób prowadzi nas po krainach wiecznego szczęścia od głębokiej starożytności aż po współczesność. Maluje obrazy nieba wierzeń egipskich, sumeryjskich czy greckich, katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, judaizmu, islamu, ruchów ortodoksyjnych i nieortodoksyjnych. Ukazuje niebo teologów, mistyków, pisarzy, malarzy, poetów i naukowców, jak też tych, którzy przeżyli śmierć kliniczną, a nawet sceptyków, agnostyków, niewierzących.

Magnolia | 2015-09-11
Przeczytana: 21 maja 2014