Pułapka Krytosa

Wydawnictwo: Amber
The Krytos Trap
star wars, x-wingi, x-wings
Drzewko

Sojusz Rebeliantów zajmuje Coruscant. Ale to nie koniec walki. Wirus Krytos nadal zabija. Terroryści szykują atak na planetę. Eskadra Łotrów dostaje nową misję. Tylko piloci X-wingów mogą ocalić Nową Republikę. Więziony przez Ysannę Isard Corran Horn odkrywa, że to on ma klucz do pokonania Imperium...

Janush Jarosh | 2014-07-23
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2014

X-Wingi III - Pulapka Krytosa. Trzecia czesc z 10 (dotychczas). Coruscant zostaje zdobyte przez rebelie, ale ta musi borykac sie z nowymi problemami: wirusem Krytos (odpowiednik Ebola) atakujacym wszystkie nieludzkie rasy i kontrrebelia przewodzona przez Kirtana Loora. Eskadra lotrow zostaje oddelegowana do zdobycia ladunkow bacty, ktora pomaga w pokonaniu wirusa. Mamy tez watek sadowniczy Tycho oskarzonego o zamordowanie Horna. Porwany Corran przechodzi pranie mozgu na statku imperium. W koncu dowiadujemy sie kto jest kretem w eskadrze.
Ksiazka trzyma poziom poprzednich czesci. Tym razem mamy do czynienia z gatunkiem sadowym (w drugiej czesci byl szpiegowski). Wyglada na to ze Stackpole probuje swoich sil w roznych gatunkach ksiazkowych. Jak na razie jest w miare interesujaco.

Zorg | 2016-07-31

Z 4 pierwszych części serii X-wing ta książka chyba najbardziej mi się podobała. Jest ciekawy pomysł na fabułę, jest niezły "twist" na końcu książki, kilka wątków (min miłosny) wypełnia się. Solidne 7/10. Ale trylogia Thrawna to nie jest ;)

Piettrucha | 2013-10-20

X-wingi to jedna z najciekawszych serii Star Wars. Bardzo dobrze napisana, pełna intryg i świetnych zwrotów akcji. Pułapka Krytosa i Wojna o Bactę to książki dorównujące poziomem niedoścignionej trylogii Thrawna!

Livrin | 2016-03-29
Przeczytana: 20 czerwca 2016