Ryzyko Wedge'a

Wydawnictwo: Amber
X-WING: Wedge's Gamble
star wars, x-wingi, x-wings
Drzewko

Nowa Republika przygotowuje inwazję na serce Imperium - Coruscant. Wedge Antilles i Eskadra Łotrów przeniknąć na planetę, zdobyć dane wywiadowcze i zneturalizować generator pola siłowego. Straceńcza misja może oznaczać śmierć. A najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest jeden z nich, gotowy zdradzić towarzyszy i Rebelię...

Janush Jarosh | 2014-07-16
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2014

X-Wingi II - Ryzyko Wedge'a. Druga czesc z 10 (dotychczas). Planeta Borleais zostaje zdobyta i rebelia jest coraz blizej ataku na planete Coruscant. Isard zleca stworzenie wirusa Krytos, ktory ma atakowac "obcorasowcow". Wieksza czesc lotrow zostaje zrzucona na Coruscant w charakterze szpiegow w celu oszacowania sytuacji na planecie. Dorzucono takze jeszcze watek milosny, Corran coraz bardziej zaczyna bujac sie w Mirax Booster. Ta czesc jest bardziej szpiegowska, wiekszosc akcji dzieje sie na Coruscant, a nie w przestrzeni kosmicznej.
Ogolnie fabula jest ciekawa jednak w momencie gdy zaczynaja sie opisy walk/poscigow to zaczynam ziewac. W tej czesci jest tego troche mniej. Ocena srednia. Jednak plus za cliffhangera na koncu powiesci.

Zorg | 2016-07-31

2 część z 4. Zupełnie inna niż pierwsza, dominujący jest wątek szpiegowski a konkretnie infiltracja Centrum Imperialnego przez Eskadrę Łotrów. Czyta się przyjemnie ale odnoszę wrażenie, że Łotry cierpią na syndrom Honor Harrington - świetnie latają, świetnie strzelają, świetnie infiltrują - nie mają słabych stron a to przeszkadza mi nieco w odbiorze książki. A najlepsi ludzie Imperium to tępe kanalie - mam wrażenie, że inteligentniejsze napisanie części Imperialnej poprawiłoby całą książkę.

Piettrucha | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Star Wars

X-wingi to jedna z najciekawszych serii Star Wars. Bardzo dobrze napisana, pełna intryg i świetnych zwrotów akcji.

Tomasz Błaszczak | 2016-06-21
Na półkach: Star Wars, Posiadam, Przeczytane