Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby'ego

The Digital Photography Book
fotografia, zdjęcia, poradnik, aparat
hobby
pablo

Książka "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby´ego" zawiera mnóstwo porad, dzięki którym nauczysz się robić zdjęcia najwyższej jakości. Dowiesz się, jak zapewnić najważniejszą cechę fotografii, czyli ostrość, oraz jak poprawnie fotografować rozmaite przedmioty, sytuacje i ludzi. Poznasz tajniki unikania problemów, wykorzystywania możliwości fotografii cyfrowej oraz drukowania wysokiej klasy odbitek. Będziesz mógł także skorzystać z gotowych przepisów na profesjonalne zdjęcia w "życiowych" sytuacjach.

Robienie ostrych zdjęć
Fotografie kwiatów i krajobrazów
Zdjęcia na weselach i imprezach sportowych
Fotografowanie ludzi
Aparat w podróży
Zapobieganie problemom
Drukowanie zdjęć
Wykorzystanie możliwości fotografii cyfrowej
Gotowe przepisy na udane zdjęcia

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2007

źródło okładki: Wydawca (www.helion.pl)

Anna | 2012-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Publikacja to niejako obowiązkowy wstęp dla przyszłych fotografów i grafików. Autor stara się zaprzyjaźnić z czytelnikiem i przy okazji wpoić mu kilka podstawowych technik i trików, przydatnych w przyszłości. Robi to, począwszy od opisania podstawowego sprzętu (w różnych wariantach cenowych) przechodząc przez różną tematykę fotografii (kwiaty, wesela, sport, ludzie, zwierzęta, krajobrazy, budynki), biorąc pod uwagę problemy, które mogą się pojawić w trakcie wykonywania konkretnego ujęcia. Trudno jednak nazwać tę książkę tylko podręcznikiem. Wielokrotnie wpadałam w śmiech, kiedy poznawałam konkretne rozdziały, gdyż prezentowana wiedza przedstawiona jest w niezwykły sposób. Czy wszakże jest Ci wiadome, że każdy fotografik powinien mieć przy sobie np. czepek kąpielowy nawet jeśli nie umie pływać? Co jest chyba jednak najważniejsze, to że Kelby świetnie wyczuwa czytelnika. Szybkiemu przyswajaniu informacji pomaga też fakt, iż każdy dział jest podzielony na co najmniej kilka...

Karolinaa3 | 2015-07-22

Myślę, że poradnik naprawdę dobrze wykonany. Jedyne co mi w nim przeszkadzało to to, że jest typowo przystosowany do lustrzanek lu b lepszych aparatów kompaktowych z wymienną optyką i manualem. Ja niestety, gdy zapoznawałam się z treścią książki bazowałam na prostym kompakcie. Wtedy książka była mało użyteczna. Teraz jednak mam lepszy sprzęt i więcej rzeczy mogę wykorzystać, wypróbować. To daje nam większe możliwości na lepsze poznanie książki, bo zwykłe przeczytanie jej to oczywiście nie wszystko. Dlatego oceniam ją jako książkę dla średniozaawansowanych fotografów. Jeżeli jesteście amatorami zacznijcie od czegoś innego.

Spikeless_Hedgehog | 2011-07-12
Na półkach: Przeczytane, Fotografia
Przeczytana: 12 lipca 2011

Świetna książka dla początkujących fotografów-amatorów zawierająca praktyczne wskazówki na temat tego jak od pierwszych chwil polepszyć nasze zdjęcia. Doskonały początek przygody z fotografią, porady jak unikać typowych problemów oraz jak radzić sobie w różnych zastanych sytuacjach fotograficznych (w fotografii krajobrazu, zdjęciach portretowych czy sportowych).

Firewarrior | 2011-11-30

Strasznie dużo oczywistych oczywistości, ale znalazło się parę ciekawych rzeczy o których nie miałam wcześniej pojęcia. Polecam raczej tym bardziej początkującym.

kroolu | 2016-01-11
Przeczytana: wrzesień 2014

To była moja pierwsza książka Scotta Kelby'ego, ale na pewno nie ostatnia. Dużo tam przydatnych porad, sporo branżowych anegdot i ogólny impuls do tego, aby jeszcze mocniej rozwijać własny warsztat fotograficzny.

janet | 2011-08-11
Przeczytana: grudzień 2010

Ponieważ uczę się w szkole foto ta książka jest dla mnie zbyt oczywista, ale na pewno będzie stanowić doskonałe źródło informacji dla tych, którzy chcą nauczyć się poprawnie robić zdjęcia :)

Filip | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Bardzo dobra książka traktująca o fotografii dla początkujących i średnio-zaawansowanych.
Scott Kelby, zawodowy fotograf i specjalista od Photoshopa, traktuje czytelnika jak swojego kumpla, który zadał mu pytanie. Kelby odpowiada na wiele pytań w bardzo prosty sposób, pozbawiony trudnych, technicznych terminów, przez co książkę czyta się bardzo szybko i bez znużenia, zupełnie inaczej niż typowy podręcznik. Autor mówi o wielu dziedzinach fotografii, krajobrazach, portretach, fotografiach ślubnych, kwiatów i innych. Tłumaczy jakiego sprzętu użyć w danej fotografii, z jakimi ustawieniami oraz kiedy takie zdjęcie zrobić. Na każdej stronie znajduje się jedna fotografia, więc w książce jest ich naprawdę dużo, a wszystkie są bardzo dobre. Czytelnik dowie się również jak zdjęcie wydrukować, a nawet jak je sprzedać.
Książka wydana estetycznie, na dobrej jakości papierze, przez wydawnictwo Helion. Jedyny mankament wydania jest taki, że przez papier często przenikają fotografie wydrukowane z...

gakuko | 2014-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Od jakiegoś czasu jestem zmuszona częściej zajmować się robieniem zdjęć. Jednak stało się to moim hobby i chciałabym być w tym coraz lepsza, poznawać swój aparat i jego możliwości. Dlatego sięgnęłam po tą pozycję.
Bardzo serdecznie polecam książkę początkującym. Scott Kelby zawarł w niej rady przede wszystkim dla "nowicjuszy", np. jak ustabilizować obraz bez statywu (przy okazji polecając ci kilka z nich gdybyś był chętny do kupienia). Jednocześnie opowiada parę ciekawych anegdotek ze swojej pracy oraz na przykładzie zdjęć mówi ci, jak zrobić ciekawą fotografię i czego się wystrzegać. Do tego wszystko to jest pozbawione "mentorskiego tonu", Scott Kelby zwraca się do ciebie bardziej jak serdeczny przyjaciel i bardzo mi się to podoba.
Jeśli jednak znasz się już na robieniu zdjęć lub znasz wszystkie podstawy, to pewnie nie dowiesz się niczego nowego.

hallowedland | 2012-12-17
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Jak dla mnie książka bardzo dobra. Dopiero zaczynam przygodę z profesjonalną fotografią więc jak dla mnie ok. Momentami Scott się powtarza (szczególnie pod koniec książki) ale to w sumie jedyny mankament tej pozycji.

Funia9 | 2014-06-18
Przeczytana: 11 lipca 2012

Genialny poradnik, jeden z pierwszych Scotta. Super praktyczne wskazówki, podpowiedzi w różnych dziedzinach fotografii. Polecam każdemu amatorowi fotografii cyfrowej;)