Siły powietrzne w I wojnie światowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
historyczna

Siły powietrzne... - oddawane w ręce Czytelnika w stulecie pojawienia się pierwszych samolotów w siłach zbrojnych Francji i Wielkiej Brytanii oraz w dziewięćdziesięciolecie powstania lotnictwa polskiego - ukazują rozwój aeronautyki wojskowej od początku XX w. do końca I wojny światowej. Książka opisuje struktury organizacyjne służby powietrznej, systemy dowodzenia, wykorzystywany sprzęt, najważniejsze wynalazki i doświadczenia bojowe w poszczególnych armiach państw biorących udział w wojnie. Prezentuje "złoty okres" balonów obserwacyjnych, sterowców - jak słynne zeppeliny - i pierwszych uzbrojonych samolotów, ich wpływ na przebieg i wynik operacji wojennych na wszystkich frontach I wojny światowej.

źródło opisu: Matras

przemo370 | 2015-06-16
Na półkach: Historia, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Bardzo szczegòłowa pozycja.Zdecydowanie dla pasjonatów lotnictwa.

Pio | 2013-04-15
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane