Piekło

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 6) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Inferno
Star Wars, Gwiezdne wojny
Drzewko

Jacen Solo chce przejąć kontrolę nad Zakonem Jedi. Jest przekonany, że tylko on może uratować galaktykę i nie cofnie się przed niczym, nawet przed zgładzeniem własnych rodziców. Luke musi podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu: czy stanąć po stronie Jacena, czy wystąpić przeciwko niemu i Galaktycznemu Sojuszowi, który sam tworzył...

źródło opisu: amber.sm.pl

źródło okładki: amber.sm.pl

wiejskifilozof | 2016-07-19

Piekło,to piekielnie dobra rozrywka.Kolejna cześć świetnych Gwiezdnych Wojen.
Walki na miecze świetlne,obce rasy i mroczy Dark Caedus.
Czyżby szykuje się nam nowy Vader ?
Książka,to idealna rozrywka na lato,na zimę zresztą też.

Bandziorno | 2015-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2015

Absolutnie najlepsza do tej pory część serii! Poprzednie części też były dobre, ale w tej widać ewidentny skok jakościowy. Autor nabrał wiatru w żagle i w "Piekle" otrzymujemy doskonały opis działań wojennych, znakomity rozwój postaci i fantastyczne pojedynki. Nie można się oderwać. Kilka lapsusów w tłumaczeniu jest nie do zauważenia przy tak doskonale napisanej książce.

maciekR2D2 | 2011-07-14
Przeczytana: 2009 rok

bardzo ciekawa książka ,która zapiera dech i chce się dowiedzieć co dalej

Thimburd | 2012-06-07
Przeczytana: 29 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra i wciągająca pozycja. Niektóre rzeczy dość zaskakujące i kontrowersyjne - jak kwestia znikania ciał, tajemniczy zakon Sithów na Korribanie (znany z komiksów Legacy - komiksów których nie lubię) czy Jacena podróże do przeszłości (czegoś takiego nie trawię, niby to mogły być tylko wizje, ale z myśli Caedusa wynikało, że może on mieć wpływ na wcześniejsze wydarzenia). Zaskakująco na plus pojawienie się Korribana - chociaż dość słabo opisanego - oraz Balmorry którą znam z The Old Republic. Bardzo też mnie ucieszyła wielka rola Wookieech i Kashyyyka, aż smutno się robiło czytając o pożarach lasów. Boli brak wątku Mandalorian, no ale to już domena Traviss i jej widocznie autorzy zostawiają te rejony. Politycznie też ciekawie: oprócz Konfederacji i Sojuszu jawi nam się obóz wspierający dawny Sojusz bez Jacena na czele. Do tego dodajmy pominiętych tutaj Mandalorian rosnących w siłę i mamy bardzo ciekawą sytuację polityczną. Na minus trochę idiotyczne podejście Luke'a (w sumie nic...

noname | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Świetna część cyklu. Zdrada, podstępy, ciemna strona mocy, bitwy kosmiczne ta książka to w 100 % Gwiezdne Wojny.
"Piekło" i "Furia" to dwa najlepsze tomy "Dziedzictwa Mocy". Nie mają żadnych wątków z Mandalorianami (które są podoklejane do książek Karen Travis). Od początku do końca opisana jest wojna domowa w galaktyce, dzieje się dużo i szybko.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone