Dyskryminacja chłopów przez komunistów w Polsce Ludowej

Wydawnictwo: Żak
9788389501936
historyczna

Wydajemy co roku wiele książek naukowych: z pedagogiki, psychologii i socjologii. Wśród nich ta jest nietypowa, niezwiązana z żadną naukową karierą. Wyrosła bowiem z potrzeby serca. Autor, urodzony na mazowieckiej wsi, mówiący z sentymentem o latach dzieciństwa i młodości, absolwent Wydziału Historycznego UW, dr nauk humanistycznych, wieloletni nauczyciel i dyrektor kilku warszawskich szkół stworzył kalendarium prześladowań polskich chłopów w Polsce Ludowej. zestawia w jedną całość wydarzenia przełomowe, takie jak rok 1956 czy stan wojenny, z drobnymi zarządzeniami czy nawet oficjalnymi artykułami z partyjnej prasy. Dzięki temu tworzy atmosferę tamtych lat i pokazuje, że przez kilkadziesiąt lat rządów komunistów chłop polski był poniżany i prześladowany, ale zachował swoją godność, wiarę przodków i patriotyzm. Jest więc w tej książce historia, psychologia i socjologia, ale jest przede wszystkim pedagogika jako wzór do naśladowania dla młodych pokoleń.