Trollowy Most

Troll Bridge

Krótkie opowiadanie o Cohenie Barbarzyńcy i jego wyprawie w górzyste okolice Lancre. Przedsięwziął ją by zrealizować młodzieńcze marzenie - stoczyć zwycięską, samotną walkę z trollem.

Beremis | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Krótkie opowiadanko, w Polsce wydane w antologii "W hołdzie królowi". Bardzo sentymentalne opowiadanie ze Świata Dysku, z Cohenem Barbarzyńcą w roli głównej. Dla fanów Świata Dysku praktycznie pozycja obowiązkowa, dla innych raczej ciekawostka i krótki "umilacz" czasu.

Monika | 2011-03-10
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 marca 2011

To moja pierwsza książka Terry'ego Pratchett'a.
Niestety, nie zrobiła na mnie absolutnie żadnego wrażenia.

Jane | 2015-09-07

Bardzo przyjemne opowiadanie, które może być zarówno opisem prostej, lekkiej przygody Cohena Barbarzyńcy, ale może być także metaforą - i tu już robi się poważnie. Świat się zmienia, i choć niekiedy trudno się z tym pogodzić, jest to nieuniknione. Pratchett na kilku skromnych stronach pokazuje to w "fantastycznie" przyjemny, choć dosadny sposób. To typ opowiadania, które nigdy się nie dezaktualizuje - a uniwersalność przesłania się ceni.

jud123 | 2011-11-19

Fajne opowiadanie :)