Co jedzą ludzie?

Wydawnictwo: Albus
978-83-892-8489-1
jedzenie, kulinaria, śmieszne
Marcin Szajda

Książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 9-13 lat. Zawiera opis 50-ciu "przedziwnych" potraw, spożywanych w różnych narodach świata.. Dziecko dowiaduje się z niej co jedzą ludzie w zależności od kultury, tradycji oraz dostępności produktów. Bogato ilustrowana, zajmująca lektura nie tylko dla dzieci.

Ettelea | 2010-09-17
Przeczytana: 16 września 2010

Wiedząc, że w książce znajdę różne dziwaczne potrawy, nie przysiadłam do jej czytania z kawą czy herbatą lecz sięgnęłam po napój nieco oryginalniejszy - napar z pokrzywy :D Myślałam, że tym zabiegiem zbliżę się choć troszkę do klimatu książki. Jakże marne były moje szanse...

Oglądając programy podróżnicze uodporniłam się na różne specyfiki, które ludzie potrafią zjeść. Mimo to książka i tak mnie zaskoczyła. W menu ludzkości można znaleźć takie świństwa jak wymiociny psa czy kawę z kupy, przy których nasze polskie flaczki wypadają dość kiepsko.

Książeczkę zdobią rewelacyjne, humorystyczne obrazki. Gdyby nie szata graficzna nie pomyślałabym, że to książka dla dzieci. Odrobinkę przeraziłam się widząc w wyobraźni dziecko, które właśnie przeczytało fragment o śwince morskiej na patyku, a w głowie zaświtał mu pomysł, żeby spróbować tego specjału nadziewając swego chomiczka czy innego gryzonia.

Lektura dla dzieci z mocnymi żołądkami.

Bardzo ciekawe informacje na temat tego, co jedzą ludzie na całym świecie.

Montgomerry | 2010-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2010

Wspaniała oprawa graficzna, świetny tekst a po za tym wartość edukacyjna to wszystko składa się na nową książkę wydawnictwa Albus pt. „Co ludzie jedzą?”. Autorka w zabawny sposób przekazuje młodemu czytelnikowi wiedzę na temat tego, co w różnych zakątkach świata jedzą ludzie. Przedstawia czytelnikom potrawy mniej lub bardziej znane, ale przede wszystkim specyficzne dla każdego kraju czy narodu, bo „co kraj to obyczaj”.

całość:

FiKa | 2015-10-01
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka dla dzieci o jedzeniu, ale inaczej, interesująco, zabawnie. Dosłownie autorka zaprasza nas w podróż po krajach świata i zapoznaje nas z potrawami, produktami niestandardowymi np. złoto, czy ktoś je, ależ tak! Nasz siedmioletni czytelnik książkę czyta na okrągło i zaśmiewa się. Oklaski dla autorki, za podjęcie tematu inaczej. Polecamy.

Agnieszka | 2011-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Książka ładnie wydana. Twarda okładka, kolorowe zabawne rysunki wewnątrz. Kartki w kratkę jak w zeszytach szkolnych i nieprzyjazna czcionka nie ułatwiają jednak czytania.
W zamyśle miała to być chyba lektura dla dzieci, ale moim zdaniem dla dzieci absolutnie się nie nadaje. Teksty o kopaniu psa w brzuch, żeby pozyskać smaczne wymiociny czy o nabijaniu na patyk i pieczeniu świnki morskiej nie są raczej odpowiednie dla maluchów. Zatem dla kogo ta książka? Nie wiem. Bo z kolei dla dorosłych pisana zbyt prostym językiem i bardzo pobieżnie.
Pomysł dobry, ale realizacja i wykonanie nietrafione.

inpost | 2010-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2010

Ja o książce dowiedziałem się dzięki tej recenzji: http://stacjakultura.pl/1,1,12414,Co_jedza_ludzie_recenzja_ksiazki,artykul.html autorka bardzo ja zachwala i mam zamiar jutro ja kupić :)

Syl_wina | 2017-04-21
Thorondor | 2016-01-21