mio

To, że dobrze jest mieć starszego brata, wie każdy młodszy brat, ale jakim skarbem może być młodszy brat... Dowiesz się, czytając tę niezwykłą historię. A może chcesz wiedzieć, kto to jest filumenista?

Meowth | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Jak wiadomo, wiele jest korzyści z posiadania starszego brata. A to doradzi, a to w lekcjach pomoże, a to można go użyć jako argumentu w gorącej dyskusji z kolegą... Ale ktokolwiek miał szczęście posiadać starszego brata, wie doskonale, że młodsi mogą mieć z takim starszym bratem też niejeden kłopot. I to właśnie spotyka głównego bohatera tej opowieści, Mniejszego, bowiem jego starszy brat, czyli Duży... Ale nie zdradzajmy fabuły, napiszmy tylko, że to nie Duży będzie miał pomóc Mniejszemu, ale przeciwnie - sam będzie wymagał jego pomocy, choć do tego na pewno za nic nie przyznałby się nawet przed samym sobą.

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się jakiejś humorystycznej, trochę zwariowanej historii o perypetiach dwóch braci. Tymczasem, choć nie brak tu ani dowcipu, ani niezwykłych pomysłów fabularnych, książka całkiem na serio mówi o wielu ważnych sprawach. O przyjaźni, honorze, bezinteresowności, niesprawiedliwości, poczuciu krzywdy, o tym, czy zależy nam na innych...

| 2016-02-09
olenka207 | 2014-06-17