Moi wariaci. Wspomnienia psychiatry

Wydawnictwo: Homini
I miei matti. Ricordi e storie di un medico della mente
838959881-7
Joanna

W swoich wspomnieniach Andreoli ukazuje, jak przez lata pracy we włoskich zakładach zamkniętych uczył się dostrzegać i coraz bardziej doceniać całe bogactwo człowieczeństwa "wariatów", traktowanych przez "normalne" społeczeństwo w sposób urągający ludzkiej godności. Nie unikając dramatycznych obrazów i mocnych słów, opowiada, jak dojrzewał jako lekarz i przełożony lekarzy, domagając się zmiany stosunku do pacjentów i respektowania ich wolności, nie mylonego z pozostawianiem chorego samemu sobie.

| 2010-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2010

Napisana surowym pismem, bez uczuć, nie jest twórczą książką, spodziewałam się czegoś lepszego.

Kasia b | 2016-02-02
Wraith | 2015-01-25