Odkryj swoje przeznaczenie - praktyczny przewodnik dla nastolatków

Tłumaczenie: Przemysław Gancarczyk
Wydawnictwo: Helion
7 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
The Buzz: A Practical Confidence Builder for Teenagers
978-83-246-1268-0
Daniel

Stu losowo wybranych nastolatków w ankiecie "Czego oczekuję od życia?" udzieliło przede wszystkim trzech odpowiedzi: szczęścia; wiary w to, co robię, i poczucia, że zrobiłem, co mogłem, aby w życiu osiągnąć spełnienie. Kiedy powoli dobiega końca hormonalnie rozchwiany okres buntu, nastolatki stają przed naprawdę dorosłymi dylematami. Jaki kierunek studiów wybrać, by nie była to tylko nauka dla idei? Czy praca wakacyjna może mieć wpływ na dalszą karierę? I wreszcie - w co ubrać się na sobotnią imprezę, na której będą najfajniejsi ludzie ze szkoły?
Ta książka to ekscytujący zbiór interaktywnych technik łączących bogactwo i energię teorii typów osobowości oraz NLP. Autor przystępnie i w zabawny sposób przekazuje wiedzę oraz motywuje do dokonywania pozytywnych życiowych wyborów. Każdy z nas jest inny, jak więc zrozumieć samego siebie i otaczający świat? Czy istnieje klucz do poznania swojego życiowego potencjału i atrakcyjnych predyspozycji? W jaki sposób zgrać się z otoczeniem tak, by zawsze móc zaprezentować mocną stronę swojej osobowości?
Spraw, by Twoja osobowość wibrowała: David Beckham, Bridget Jones, Szymon Majewski, Shrek, Jeremy Clarkson, Lisa Simpson - kim byś był, gdybyś nie był sobą?
Przejmij kontrolę nad swoim zachowaniem, związkami i emocjami.
Odkryj swoje mocne strony i pasujące Ci sposoby ich trenowania.
Poznaj odpowiednie dla Ciebie metody zwalczania stresu, uczenia się i spędzania wolnego czasu.
Dowiedz się, jak sprawdzasz się w charakterze drugiej połówki, i sprawdź, kto byłby dla Ciebie najlepszą parą.
Dokonaj wyboru najwłaściwszej drogi edukacyjno-zawodowej.

Daniel | 2010-07-08
Przeczytana: kwiecień 2009

Ta nieznośna młodzież! Ciągle pyskuje i bez przerwy ma problemy! Dlaczego? Bo rodzice nie potrafią wychowywać. Wiedza pedagogiczna w przeciętnej rodzinie jest znikoma, a właściwie żadna. Edukacja w szkole nie daje możliwości indywidualnego rozwoju, poznania własnego wnętrza. Głównym problemem jest to, że chociaż niejeden uczeń jest napakowany encyklopedyczną wiedzą, to czuje się nieszczęśliwy, zagubiony. Nikt go nie uczył jak się cieszyć, nikt (przede wszystkim on sam) nie wie jaki jest tam w środku, nikt mu nie powiedział jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. Efekt tego taki, że zwyczajnie sobie nie radzi. Książka Davida Hodgsona nie jest rozwiązaniem problemu, ale przynajmniej wskazuje młodemu człowiekowi, jakie błędy popełnił i jakie może popełnić oraz sposoby, którymi je może naprawić. Polecam każdemu nastolatkowi, który jest ciekawy świata i chciałby się rozwijać oraz wszystkim amatorom psychologii i pedagogi :)

adorable | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2012

Młodzi ludzie często muszą podejmować decyzje, które mogą zaważyć na ich przyszłym życiu. Nie jest to łatwe, ponieważ mając -naście lat, człowiek często nie ma jeszcze całkowicie ukształtowanego charakteru oraz sprecyzowanych planów na przyszłość,
a wymaga się od niego odpowiedzialności za własne czyny i słowa, stanowczości, odwagi, pewności siebie. Nastolatek nie jest już dzieckiem, ale nie jest jeszcze osobą dorosłą.
Tak naprawdę - nie ma zbyt łatwego życia.

"Autor przystępnie i w zabawny sposób przekazuje wiedzę oraz motywuje do dokonywania pozytywnych życiowych wyborów. Każdy z nas jest inny, jak więc zrozumieć samego siebie i otaczający świat? Czy istnieje klucz do poznania życiowego potencjału i atrakcyjnych predyspozycji? W jaki sposób zgrać się z otoczeniem tak, by zawsze móc zaprezentować mocną stronę swojej osobowości?"

Nastolatką już nie jestem i żałuję, że taki poradnik nie trafił w moje ręce kilka lat...

kkasia12345 | 2015-01-31
Na półkach: 2015, Przeczytane

Świetny poradnik. Przede wszystkim o odkrywaniu swojego wnętrza, poznawaniu własnych wad i zalet, swoich prawdziwych pragnień i planów na przyszłość. Mobilizuje do działania!
Bardzo ciekawie napisany i dla mnie, którą bardzo ciekawi psychologia i kontakty międzyludzkie, była to świetna lektura.
Umacnia wiarę w siebie i wiarę w marzenia, sprawiając, że poznajemy siebie.

Serdecznie polecam!

Dominika Faj | 2012-10-15
Przeczytana: 02 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bardzo ciekawa książka

godsmaczka | 2012-08-16