Magdalena w nocy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
magdalena, przestępstwa
Nemosja

"Przy Więckowskiego wysiedliśmy i, pan nie uwierzy, wpadliśmy wprost na chłopaków, już na nas czekali. Wzięli taksówkę, cały czas jechali za tramwajem. Pojedynczo Boruta by się z nimi rozprawił, ale trzech ich było. Na mnie nawet nie zwracali uwagi. Długi i Narcyz trzymali go za ręce, a Czesiek gorączkowo szukał po kieszeniach. Oddaj forsę, draniu - mówił - oddaj forsę, bo marmolada z...

"Przy Więckowskiego wysiedliśmy i, pan nie uwierzy, wpadliśmy wprost na chłopaków, już na nas czekali. Wzięli taksówkę, cały czas jechali za tramwajem. Pojedynczo Boruta by się z nimi rozprawił, ale trzech ich było. Na mnie nawet nie zwracali uwagi. Długi i Narcyz trzymali go za ręce, a Czesiek gorączkowo szukał po kieszeniach. >>Oddaj forsę, draniu - mówił - oddaj forsę, bo marmolada z ciebie.>Jak Boga kocham, nie mam.>Gdzieś ją podział? Sześć tysięcy złotych, myślisz, że ci daruję?>Sześć tysięcy pięćset>Cóż ty myślisz? - powiedział do Cześka - potrzebuję twoich pieniędzy?>Uciekaliście przed nami>Szukaliśmy was, a nie uciekali>Pieniądze będą jutro - powiedziałam do Długiego i Cześka - ten gość nie miał dzisiaj i powiedział, że da jutro na jedenastą. Przyjdź do Kopciuszka i swoje otrzymasz.

źródło opisu: Łódzkie, 1971

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Raczej szmirowata powieść piewcy ruchu robotniczego z miasta Łodzi.

Ineska | 2016-03-06
Na półkach: 2016, Przeczytane