Zabójczy gatunek

Wydawnictwo: G+J
Natural Selection
zabójczy, gatunek
Philip

Zespół biologów staje u progu wstrząsającego odkrycia. Olbrzymi drapieżnik, żyjący w głębinach oceanu, zmienia swoje zachowanie i staje się niebezpieczny dla ludzi. Trwa pościg za nim. Kiedy zaczynają ginąć ludzie , stawka w tej grze błyskawicznie zaczyna rosnąć.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Malwina | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Chwilami trzyma w napięciu i czyta się ją z zapartym tchem, ale chwilami nudzi i można przewidzieć, co się stanie. Mimo to gdyby coś takiego naprawdę się wydarzyło to... aż strach pomyśleć ;) Przeczytać można, ale jak dla mnie to książka do jednorazowego przeczytania, raczej nie będę do niej wracać.

aksala | 2014-03-30
Przeczytana: 04 marca 2014

Całościowo książkę oceniam jako niezłą. Dłuugo się rozkręca, wkręciłem się dopiero jakoś w połowie. Ale nie żałuję czasu na jej przeczytanie. Koncepcja dobra. Podobały mi się, a raczej zainteresowały teorie i motywy biologiczne, i za to książka dostaje ode mnie extra plus. Historia nowego gatunku moim zdaniem dobrze skręcona, choć mało dynamiczna. Polecam zainteresowanym biologią, szczególnie zwierzętami.

helmans | 2011-03-12

Przewidywalna, nudna, nie ciekawego nie odkrywająca.

Aneta | 2011-08-28

Przeczytałam tę książkę dawno temu, jednak postanowiłam coś o niej napisać. Mimo, że nie jest horrorem to mniej więcej przez tydzień po jej przeczytaniu spałam przykryta kołdrą od stóp do głów ponieważ bałam się, że jakiś morski, latający potwór mnie zeżre. Opisy tej poczwary i w ogóle całego zamieszania wokół niej były tak realistyczne i podparte naukowymi teoriami (może któraś z nich była naciągana - tego nie wiem nie znam się na tym), że zaczęłam się bać, że coś takiego naprawdę może się wydarzyć. Książka ogółem trzyma w napięciu i daje się zastanowić nad ograniczonymi wpływami ludzi na ekosystem - Matka Natura i tak zrobi po swojemu.
Polecam.

Gośka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Sensacja,fantazja i przygoda.Trzyma w napięciu i ma barwne opisy.
Może nie porywająca ale ciekawa.I trochę straszna.Przeczytałam ją bez bólu.

Aleksandra | 2011-12-30

Kupiłam tą książkę na wakacjach.Zabierałam się do jej czytania przez 2 tyg.Gdy zaczęłam czytać w połowie przerwałam.Strasznie ciężko było mi dojść do końca.Dla mnie nic wyjątkowego.

beataj | 2010-10-26
Przeczytana: marzec 2010

Hmmm, gdy pomyślę, że coś takiego może się zdarzyć...
Po przeczytaniu tej książki nawet wizyta w oceanarium wywołuje dreszcz na plecach ;-)

Jale | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Miałka literatura, z tekturową, sztampową psychologią postaci i przynudzającą akcją, która rozkręca się dopiero pod sam koniec. Nic specjalnego.

MagdelanaMoll | 2015-03-19
Przeczytana: 06 marca 2015

Niezła fantazja autora, choć patrząc na zanieczyszczenia środowiska i jak to wpływa na zwierzęta czy rośliny, całkiem prawdopodobna;)

Medve | 2016-08-23