Czy starczy sił na przetrwanie

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.
historyczna

zapiski wojenne mechanika 216 Eskadry Bombowej w kampanii wrześniowej 1939 r., Dywizjonu I/145 kampanii francuskiej 1940 r. oraz Dywizjonów 302 i 307 w obronie Wielkiej Brytanii w latach 1940-1943. zasadnicza część książki zawiera oryginalny tekst pamiętnika. Wyróżnione w nim daty (w oryginale pamiętnika zaznaczone na marginesie) odnoszą się prawdopodobnie do czasu sporządzania notatek. Nie określają one daty opisanych pod nimi wydarzeń. W dalszej części pamiętnika przy kilku wpisach brakuje tych dat uzupełniono je w oparciu o treść. Inne zmiany redakcyjne polegały jedynie na ujednoliceniu pisowni (wg zasad współczesnej polszczyzny) i interpunkcji, poprawieniu ewidentnych błędów literowych i rozwinięciu niektórych mniej oczywistych skrótów. Pozostawiono fragmenty wykreślone w oryginale (z pominięciem czysto stylistycznych poprawek autora). zaznaczone w tekście opuszczenia, pochodzące od córki autora, objęły wyłącznie zapisy dotyczące spraw osobistych i rodzinnych, niezwiązanych ze służbą w lotnictwie. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Alcatraz | 2014-05-14
Gianna | 2015-04-20