Przeznaczenie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Charmed; Enchanted
978-83-238-66-770
Elena

Tajemniczych członków klanu Donovanów łączy sekret przekazywany z pokolenia na pokolenia – sekret, który wyróżnia ich spośród przeciętnych śmiertelników. "W zaklętym kręgu" Anastazja wie, że za moce, którymi obdarzył ją los, płaci wysoką cenę. Już raz ukochany mężczyzna odrzucił ją, bo różniła się od innych kobiet. Czyżby historia miała się powtórzyć? Boone nie przypominał jej dawnego...

"W zaklętym kręgu"
Anastazja wie, że za moce, którymi obdarzył ją los, płaci wysoką cenę. Już raz ukochany mężczyzna odrzucił ją, bo różniła się od innych kobiet. Czyżby historia miała się powtórzyć? Boone nie przypominał jej dawnego narzeczonego. Był mądry i wrażliwy, a jednak zwlekała z wyznaniem mu prawdy o sobie. Ujawniła, co potrafi, dopiero gdy życie jego córki znalazło się w niebezpieczeństwie. Wykorzystała swój dar, by ratować dziecko. Mimo to Boone nie umiał zaakceptować jej odmienności.

"Oczarowani"
Zobaczyła go na skraju nadmorskiego urwiska. Od pierwszej chwili pragnęła go tak, jak nikogo na świecie. Stał się bohaterem jej romantycznych marzeń sennych. Gorący pocałunek, jakim obdarzył ją na jawie, przekonał Rowan, że i ona nie jest mu obojętna.
Liam Donovan cierpiał katusze. Wiedział, że nie wolno mu kochać Rowan. Mimo to nie umiał bez niej żyć. Czy ona jednak udźwignęłaby ciężar prawdy? Gdyby mieli być razem, musiałaby poznać nie tylko tajemnicę Liama, ale także odkryć sekret swojego dziedzictwa…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

deana | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Czasem potrzebna jest książka, przy czytaniu której się nie myśli. Książka, gdzie słowa same płyną a my razem z nimi. Jeśli szukasz czegoś takiego, to ,,Przeznaczenie" Nory Roberts zdecydowanie nie jest taką opowieścią. Dawno tak bardzo nie rozczarowałam się. Nawet nie mogę powiedzieć, że przeczytałam - raczej przemęczyłam.

,,Przeznaczenie" to zestaw złożony z dwóch opowiadań: ,,W zaklętym kręgu" i ,,Oczarowani". Obie historie połączone są osobami głównych bohaterów wywodzących się z magicznej rodziny Donavanów. Jej przedstawiciele to czarodzieje i czarodziejki, posiadający różne magiczne talenty. Pomimo niezwykłych umiejętności jakie posiadają nie udaje im się uciec od miłości.

Lubię powieści Nory Roberts i często po nie sięgam. Jednak ten zbiorek był dla mnie nie do przyjęcia. Fabuły obu opowiadań są bardzo spłycone i uproszczone, dodatkowo okraszone taką dawką romantyzmu, że momentami miałam dość. Nie to, że jestem przeciwna romantyczności - po prostu mam swoje granice. W...

Tsss | 2014-02-26
Przeczytana: 01 marca 2014

Pierwsza część jest znakomita ! Warto oderwać się od życia codziennego i przeczytać coś romantycznego a zarazem magicznego. Romansidło krótkie, nie nudzące natomiast bardzo zabawne ! Świetne na poprawę nastroju. Nie raz ze śmiechu chciały mi polecieć łzy. Bohaterowie rozbrajają, szczególnie kilkuletnia agentka Jessi "To Ty wsadziłeś Megan dzieci do brzucha" ... "Paranoja i ojcostwo to synonimy". Polecam i dla starych i dla młodych. Coś lekkiego na oderwanie się od rzeczywistości i wejście w magię miłości.

Druga część natomiast nie była za ciekawa, a szkoda bo za pierwszą część książka by dostała 9/10.

W pierwszej części magia była urocza, niewinna i słodka w drugiej było jej za dużo, tak samo jak za dużo tym obrzędów, poważnych decyzji itp. W ogóle nie mogłam się na tym skupić i nie zachwycało mnie to. Nie rozśmieszało, nie zaskakiwało. Takie bez wyrazu.

Daje 7/10 ze względu na pierwszą część na której wspomnienie buzia mi się dalej uśmiecha.

Elena | 2010-07-17
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Przeczytana: 17 lipca 2010

Książka jest podzielona na dwa ciekawe opowiadania. W zaklętym kręgu i Oczarowani.

Pierwsza część opowiada o niezwykłej miłości dwojga ludzi. Anastazja jest czarownicą, lecz nie jest w stanie tego wyjawić Bonne, który wraz z córką przeprowadził się do Monterey. Zamieszkał w sąsiedztwie z Anastazją. Opowieść zawiera ciekawe zwroty wydarzeń, które pobudzają wyobraźnię. Postacie są w intrygujący sposób przedstawione. Lecz zraził mnie osobiście motyw seksu.

Oczarowani jest kontynuacją opowieści o klanie Donovanów. Liam i Rowan poznają się nad klifem. Liam jest czarownikiem dzięki mocy może zmieniać postać. Pod tą postacią spędza wiele wieczorów w towarzystwie Rowan. Co się później okazuje, że w jej krwi płynie moc taka jak u Liama. Burzliwy romans przeradza się w uczucie. Lecz Liam nie chcąc się do niego przyznać traci ją. Rowan wyjężdźa do San Francisco. Postanawia rozwinąć swoje umiejętności poprzez wyjazd do Irlandii. Po rozmowie z matką Liama Arianną powraca na łono natury i...

dyzia1996 | 2015-12-16
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Bardzo fajna książka i szybko się czyta :)

eliza88 | 2012-02-12

"W zaklętym kręgu"
Główna bohaterka,Anastazja jest kobietą piękną jednak mimo swych zdolności magicznych nie bardzo szczęśliwą.Brakuje jej miłości,miłości kobiety i mężczyzny,miłości prawdziwej i szczerej.Jednak czy ma na to szansę będąc " odmieńcem"? Zwykłemu człowiekowi trudno pogodzić się z magicznym światem,bo choć wydaje się on bajkowy czasem przeraża.
Boone zamieszkał w sąsiedztwie Anastazji z córką Jessie.To ona pierwsza zaprzyjaźnia się z sąsiadką i za wszelką cenę chciała,aby zaprzyjaźnił się z nią też tata.
Jednak Anastazja trzyma go na dystans a on nie potrafi odgadnąć przyczyny jej zachowania.
Jednak kiedy życie małej Jessie jest zagrożone,Anastazja nie waha się ujawnić swoich magicznych zdolności.

"Oczarowani"
Liam Donavan facet piękny jak bóg,obdarzony niezwykłymi zdolnościami magicznymi i tajemnicą,która na zawsze pozbawia go nadziei na miłóść
Rowan Murray kobieta o oczach elfa ,która postanawia zmienić coś w swoim życiu.
Spotkanie tych dwojga jest jawą czy snem?...

majeczka26 | 2013-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Książka podzielona na 2 części, niby ze sobą powiązane,a z drugiej strony zupełnie od siebie różne.
Choć łączy je tajemnica i rodzina Donovanów, jednakże po pierwszej częsci chwilkę mi zajęło,zanim spodobała mi się druga.
Ale jak każda do tej pory przeczytana książka Nory Roberts zachwyciła mnie,przeszłam w zupełnie inny czas i pochłonęła mnie bez reszty:)

rumiko | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Trzy opowiadania o czarach, przeznaczeniu i miłości. Średnie, ale lektura wystarczająca na popołudnie lub wieczór.

agnwit20 | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Książkę stanowią dwa opowiadania, z rodzaju romantyczno - fantastycznych. Lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu, potrafi oderwać od codzienności i odstawić na bok codzienną rutynę. To była pirwsza z książek Nory Roberts po którą sięgnęłam i to zupełnie przypadkowo, jednak raczej nie będzie ostatnią. Polecam szczególnie osobom, które w pogoni za codziennym życiem nie mają czasu zatrzymać się na chwile i odprężyć choć przez moment!

Lenka8891 | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Książka się składa z dwóch powieści:W zaklętym kręgu i Oczarowani.

W zaklętym kręgu - Wręcz bajkowy świat. Ona czarodziejka, on pisze bajki dla dzieci o czarodziejach, dodać do tego miłość, namiętność i strach przed odrzuceniem.
Oczarowani - on czarodziej, ona również niezwykła.
Ale dla mnie ta histore ciężko się czytało i nie specjalnie mi się podobały. Cenię Norę jako autorkę, ale ten baśniowy świat mi nie pasował.

Koteczek233 | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Książka jest ciekawa wręcz interesujaca warta przeczytania