Przeznaczenie

Okładka książki Przeznaczenie Nora Roberts
Okładka książki Przeznaczenie
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Charmed; Enchanted
HarperCollins
2010-04-09
2010-04-09
Aleksandra Komornicka, Melania Drwęska
moce odtrącenie tajemnica dziedzictwo

Może ta książka to nie jest jakiś szczyt marzeń ale czyta się przyjemnie i relaksująco. Jak ktoś chce się odstresować i przeczytać coś lekkiego to jak najbardziej polecam😊

W skład książki "Przeznaczenie" wchodzą dwie pozycje."W zaklętym kręgu" i "Oczarowani". Obie mi się podobały,z pewnymi zastrzeżeniami.

Obie dotyczą członków rodziny Donovanów, pochodzącej z Irlandi z królewskiego rodu czarowników i czarownic. Jednak rodzina ta ma pomagać a nie szkodzić :)
W pierwszym opowiadaniu poznajemy młodą kobietę Anastazję mieszkającą samotnie, która zajmuje się uprawą ziół i sporządza z nich różne lecznicze i kosmetyczne medykamenty,Anastazja należy właśnie do rodu czarownikow,
i posiada pewien dar. Gdy po sąsiedzku wprowadza się wdowiec z kilkuletnią dziewczynką z czasem między dorosłymi rodzi się uczucie, jednak kobieta boi się powiedzieć o sobie prawdy,ponieważ już kiedyś została bardzo zraniona. Poznajemy również innych członków rodziny Anastazji, oraz przyjaciół. Jest to urocza pełna magi opowieść. Mały zgrzyt, według mnie opis ekscesów sekssualnych rodem z “Harlequina"zupełnie niepotrzebny.
"Oczarowani" to natomiast historia kobiety,Rowan Murray która chce sobie poukładać wszystko na spokojnie w głowie i wyjeżadza w dzicz, gdzie spotyka niespodziewanie przystojnego,tajemniczego Liama Donovana. Liam jest następcą tronu i jako czarownik ma dar zmiany postaci, potrafi zamieniać się w wilka.
I jako wilk często obserwuje Rowan. Historia dwojga różnych ludzi,którzy stoją przed trudnymi wyborami, które mogą zaważyć na ich dalszym życiu a poszukiwaniem miłości, gdzie okazuje się w końcu, że i ona pochodzi z rodziny magicznej poprzez swoją prabakę, byłaby całkiem udana, gdyby nie momenty w których Rowan wpuszcza do domu dzikie zwierzę i jeszcze się przy nim rozbiera i śpią w jednym łóżku , już nie wspomnę co jej sie śni... ale to wyłącznie moje osobiste zdanie. Według mnie co za dużo to nie zdrowo

Przyznaję, nie jest to pierwsza książka Nory Roberts, z jaką miałam przyjemność się zetknąć. Jeszcze kilka lat temu, kiedy moja mama dysponowała wolnym czasem, oddawała się temu rodzajowi literaturze. Swoją drogą przyznaję, posiadamy sporą kolekcję autorstwa Nory Roberts w domowych pieleszach. Tym razem sięgnęłam po "Przeznaczenie". Jak to moja mama wyjaśniła, dlaczego w książce co rusz zderzam się ze światem czarodziejek, elfów i magii - odpowiedziała "Ona pisze albo romansidła albo fantasty albo kryminały". Coś w tym jest.

Książka, jaką tym razem dorwałam pochodzi z dwutomowej sagi "Dziedzictwo Donavanów". Mnie udało się dorwać II tom (jeszcze nie miałam tej świadomości, że mam przed sobą kontynuację). Nie ma to jak rozpocząć serię od końca, jednakże na uspokojenie - przygody, wydarzenia bohaterów jak i sami bohaterowie nie są bezpośrednio ze sobą powiązani, jedynie co ich łączy to wspólne nazwisko, dalsze korelacje rodzinne.

Egzemplarz, jaki ja wypożyczyłam dzieli się na dwa opowiadania - w oryginalne jest to Charmed "W zaklętym kręgu" z 1992 r. oraz Enchanted "Oczarowani" z 1999 r. Książka została dopiero przetłumaczona na język polski przez wydawnictwo Mira w 2010 r.!

Jak wspomniałam, pisarka amerykańska porusza w swoich utworach wątki romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej oraz obyczajowej. .. (tak podpowiada ciocia Wikipedia)

Zatem o czym jest owa książka?

" W zaklętym kręgu " - Anastazja wie, że za moce, którymi obdarzył ją los, płaci wysoką cenę. Już raz ukochany mężczyzna odrzucił ją, bo różniła się od innych kobiet. Czyżby historia miała się powtórzyć? Boone nie przypominał jej dawnego narzeczonego. Był mądry i wrażliwy, a jednak zwlekała z wyznaniem mu prawdy o sobie. Ujawnia, co potrafi, dopiero gdy życie jego córki znalazło się w niebezpieczeństwie. Wykorzystała swój dar, by ratować dziecko. Mimo to Boone nie umiał zaakceptować jej odmienności.. / Opowiadanie czytałam z zapartym tchem. Najbardziej drażniły mnie opisy przyrody, jak wyglądał ogród czy niebo osnute tysiącami gwiazd. Akcja jak najbardziej wartka. Czytelnik jest ciekawy zakończenia, mimo, że jest świadom szczęśliwego endu. Tak i tym razem było. "Żyli długo i szczęśliwie". Opowiadanie faktycznie przesiąknięte magią, ale niezwykłą lekkością i jasnością. Kiedy wczuwamy się w losy głównej bohaterki, można wokół siebie wyczuć tajemniczą aurę. Nie da się nie lubić Any. Jej wrażliwości, wewnętrznego piękna. Subtelności. I tego piękna, jaki dostrzegł Boone oraz Jessica..
" Oczarowani " - Zobaczyła go na skraju nadmorskiego urwiska. Od pierwszej chwili pragnęła go tak, jak nikogo na świecie. Stał się bohaterem jej romantycznych marzeń sennych. Gorący pocałunek, jakim obdarzył ją na jawie, przekonał Rowan, że i ona nie jest mu obojętna. Liam Donovan cierpiał katusze. Wiedział, że nie wolno mu kochać Rowan. Mimo to nie umiał bez niej żyć. Czy ona jednak udźwignęłaby ciężar prawdy? Gdyby mieli być razem, musiałaby poznać nie tylko tajemnicę Liama, ale także odkryć sekret swojego dziedzictwa ..

Garść mądrości po niedzielnej leniwej lekturze .
Wdowiec z dzieckiem ma być zabójczo przystojny . I złamany . I zgorzkniały . Ale Ta Jedyna ( dziewica of course ) potrafi wyrwać go z jego mrocznej otchłani i napełnić nieokiełznanym pożądaniem...taaa .Magiczna , smukła , piękna . Młoda , nie zapominajmy o młoda .
A gdyby tak wdowiec był złamanym gościem z puszystym brzuszkiem..? A młoda czarownica urody nienachalnej ? Ech...:P
Książe Czarodziejów ( Czarodziei ? ) ma być chmurny i durny . Zabójczo przystojny takoż ale przy tego typu książkach to oczywista oczywistość nie warta dłuższej wzmianki. Molestuje dziewczynę w snach a ta ma się cieszyć jak głupia. Obmacuje pod postacią wilka ale to tez nic oblesnego, wszak Książe :D Czarodziej :D Na finisz odwala numer pod tytułem chcem Ciem ale do korony mi nie pasujesz .
Ale czyta się lekko , nawet nie czując przerw na pogawędkę z sąsiadką , zrobienie obiadu czy spacer :D Idealne do mrożonej kawy i chwili czasu na marzenia o szalonych namiętnościach :D I wilkach - dla mnie ów Książe mógłby totalnie pozostać jako kudłacz ...

Garść mądrości po niedzielnej leniwej lekturze .
A gdyby tak wdowiec był złamanym gościem z puszystym...

Książka jest ciekawa wręcz interesujaca warta przeczytania

Książka jest ciekawa wręcz interesujaca warta przeczytania

Bardzo fajna książka i szybko się czyta :)

Bardzo fajna książka i szybko się czyta :)

Książkę stanowią dwa opowiadania, z rodzaju romantyczno - fantastycznych. Lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu, potrafi oderwać od codzienności i odstawić na bok codzienną rutynę. To była pirwsza z książek Nory Roberts po którą sięgnęłam i to zupełnie przypadkowo, jednak raczej nie będzie ostatnią. Polecam szczególnie osobom, które w pogoni za codziennym życiem nie mają czasu zatrzymać się na chwile i odprężyć choć przez moment!

Czasem potrzebna jest książka, przy czytaniu której się nie myśli. Książka, gdzie słowa same płyną a my razem z nimi. Jeśli szukasz czegoś takiego, to ,,Przeznaczenie" Nory Roberts zdecydowanie nie jest taką opowieścią. Dawno tak bardzo nie rozczarowałam się. Nawet nie mogę powiedzieć, że przeczytałam - raczej przemęczyłam.

,,Przeznaczenie" to zestaw złożony z dwóch opowiadań: ,,W zaklętym kręgu" i ,,Oczarowani". Obie historie połączone są osobami głównych bohaterów wywodzących się z magicznej rodziny Donavanów. Jej przedstawiciele to czarodzieje i czarodziejki, posiadający różne magiczne talenty. Pomimo niezwykłych umiejętności jakie posiadają nie udaje im się uciec od miłości.

Lubię powieści Nory Roberts i często po nie sięgam. Jednak ten zbiorek był dla mnie nie do przyjęcia. Fabuły obu opowiadań są bardzo spłycone i uproszczone, dodatkowo okraszone taką dawką romantyzmu, że momentami miałam dość. Nie to, że jestem przeciwna romantyczności - po prostu mam swoje granice. W sumie, po przeczytaniu opisu z tyłu książki wszystko jest jasne i absolutnie nic więcej się nie dzieje.

,,Przeznaczenie" to zestaw złożony z dwóch...

super tak jak wszystkie części
polecam całą serię