Angkor i imperium khmerskie

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Angkor and the Khmer Empire
Azja, Angkor, historia
Adam B

Książka Audrica nie jest kompendium wiedzy o cywilizacji Khmerów. To zgrabnie napisana popularnonaukowa opowieść o Kambodży i Khmerach. Opowieść, która ma naprawdę wiele atutów. Przede wszystkim autor nie skupia się wyłącznie na historii Angkor Thom – najsłynniejszej stolicy imperium khmerskiego. Wręcz przeciwnie – omawia początki imperium, zaczynając od przepięknych legend o Kaundinji i...

Przede wszystkim autor nie skupia się wyłącznie na historii Angkor Thom – najsłynniejszej stolicy imperium khmerskiego. Wręcz przeciwnie – omawia początki imperium, zaczynając od przepięknych legend o Kaundinji i Wierzbowym Liściu. Omawia początki państwowości w królestwie Funamu, by przejść przez wszystkie stadia do Angkoru.

Anna | 2016-10-23
Na półkach: Ceram, Posiadam, Przeczytane