Santiago. Mit z odległej przyszłości

Wydawnictwo: Rebis
Santiago
83-7120-017-X
Pablos

Santiago — kosmiczny rozbójnik, poszukiwany od kilkudziesięciu lat po całej Galaktyce, ni to Robin Hood, ni to Zorro, złodziej i zabójca. Za schwytanie przestępcy wyznaczona jest najwyższa w historii nagroda, nic więc dziwnego, że marzą o niej wszyscy. Największe szansę mają dwaj łowcy głów, różniący się od siebie jak ogień i woda, jak dobro i zło: Czyżyk i Anioł. "Santiago" jest wspaniałą...

"Santiago" jest wspaniałą opowieścią o wielkich poszukiwaniach i dziwnej przyjaźni, której bohaterami są postacie gwiezdnego Dzikiego Zachodu.

"Resnick prowokuje do myślenia. Jest obdarzony wyobraźnią, zjadliwie zabawny, a nade wszystko - galaktycznie wielki".
- "Los Angeles Times"

"Mike Resnick jest jednym z najodważniejszych pisarzy w całej literaturze science fiction. Nie ma tematu, którego nie zgłębi i potem nie opisze".
- Dacid Brin

"Resnick to najbardziej wszechstronny i najbardziej interesujący szaleniec tworzący dzisiaj literaturę science fiction".
- Jack L. Chalker

źródło opisu: Rebis, 1993

actagaudi | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

"Santiago", to przegadany do granic możliwości space western, cała fabuła oparta jest na dialogach, z resztą skonstruowanych w sposób lekki i łatwy. Akcja jest po trzech czwartych lektury, łatwa do przewidzenia. Książka jest niebanalnie skonstruowana, choć oparta jest na banalnej konwencji. Jest to powieść, w której można się rozsmakować, i dla której można mieć sentyment oraz szacunek dla pisarza, ale dopiero po przeczytaniu w całości.

Pablos | 2010-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka na pierwszym planie opowiada o łowcach nagród, którzy przemierzają Galaktykę w poszukiwaniu legendarnego Santiago, kosmicznego Janosika (ew. Robin Hooda), który walczy z władzą pod każdą postacią dla zasady, by uświadomić ludziom że władza, niezależnie od tego jak ładnie wygląda i co mówi, zawsze jest złem. Drugi plan natomiast to poznanie kilkunastu doskonale skrojonych postaci, z których każda ma do opowiedzenia historię, a wszystko jest obrazowane gigantycznym poematem, epopeją galaktyczną, opowiadającą zarówno o łowcach, jak i ściganym, ale przede wszystkim o pięknie Galaktyki.

sveg | 2011-05-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 maja 2011

Doskonale zaplanowana i napisana książka. Mnóstwo interesujących postaci, ciekawe rozwiązanie literackie z balladą Czarnego Orfeusza, zaskakujące zakończenie... Faktycznie jest to Mit z przyszłości.

Klaymen | 2014-04-16
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2014

Ten tekst nie ma ambicji być klasykiem literatury SF. Jest książką przygodową - i w tym spełnia się znakomicie.

jacekai | 2016-07-28
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane