Wizerunek człowieka rudego

Tłumaczenie: Magdalena Lipska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Portrait of a man with red hair
horror, rudy, powieść angielska
horror
fck

"Wizerunek człowieka rudego" to klasyczna już dziś pozycja z gatunku powieści z dreszczykiem. Czytelnik znajdzie w niej trafne, niekiedy ironiczne obserwacje, barwne opisy i nastrojowe sceny. Warto podkreślić, że stwarzając atmosferę grozy autor nie ucieka się od popularnego w owym okresie odwoływania się do sił nadprzyrodzonych.

ZielonyAbazur | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Początek dawał pewne nadzieje na fajną rozrywkę, choć nie zwróciłam uwagi na imię i pomyliłam Hugha z Horacym Walpolem, przez co fakt, że akcja dzieje się w latach 20 (?) XX wieku mnie dość zaskoczył. Niestety im dalej tym gorzej - pisarska maniera coraz bardziej afektowana, melodramatyzm do potęgi n-tej, nawet nie śmieszny, względna przewidywalność, Crispiny bardzo, że tak to określę, "uuu edgy masochiści z manią wielkości", tandetnie, naprawdę TANDETNIE ukazana wiara głównego bohatera, że aż mi przykro się zrobiło. Ledwo co leży to obok powieści gotyckiej i elementów grozy - znaczy się widać, autor próbuje, ale mu to nie wychodzi.

chodzacypatogen | 2015-01-19

Bardzo mi się podobała i wciągnęła mnie niemiłosiernie.Pochłonęłam ją na raz.

oil3 | 2016-02-12
Przeczytana: 15 lutego 2016