Sport w służbie polityki Wyścig Pokoju 1948-1989 /W krainie prl

historyczna

Kluczową rolę odgrywa w książce analiza politycznych uwarunkowań Wyścigu. Autor nie ograniczył się do odtworzenia treści i metod propagandy towarzyszącej imprezie, ale również pokazał, jak wielka polityka wpływała na skład i charakter reprezentacji uczestniczących w Wyścigu oraz na sposób jego organizacji. znajdujemy tu m.in. ciekawe rozważania na temat trudności przeprowadzenia tej imprezy w 1969 r. w związku z interwencją w Czechosłowacji czy okoliczności startu Wyścigu w Kijowie tuż po katastrofie w Czarnobylu. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Maciek | 2016-11-22
Suerte | 2016-03-31