Harry Potter. Nauka i magia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The science of Harry Potter
harry potter, rowling, magia
Oceansoul

Za sprawą J. K. Rowling nasz świat ponownie zapełnił się smokami, latającymi miotłami, magicznymi zaklęciami, cudownymi eliksirami, no i czarodziejami. Ta książka jest niezwykłym zaproszeniem do krainy magii Hogwartu - zachowując jej atmosferę, pozwala dogłębniej ją poznać i jeszcze bardziej polubić. Powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika magicznego świata Harry'ego Pottera.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2003

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

FinnickOdair | 2015-09-29
Przeczytana: 29 września 2015

Zdecydowanie spodziewałam się po tej książce czegoś innego. Jest ciekawa, dowiedziałam się z niej naprawdę wiele, często zabawnych i zaskakujących rzeczy, jednak gdzie w tym wszystkim jest Harry Potter? Oprócz paru rozdziałów w których rzeczywiście ''badane'' są różne przedmioty, zjawiska czy stworzenia z HP, to głównie pojawiały się same porównania np do Dursley'ów czy dementorów. Mimo wszystko podziwiam autora, że chciało mu się szukać tylu informacji i rozmawiać z tyloma ludźmi, żeby móc to wszystko potem spisać.

Łukasz | 2010-08-08

Naprawdę dobra i ciekawa książka, w inteligentny i trafny sposób przybliża wiele praw fizyki i urządzeń mechanicznych. Czasami autor zjeżdża lekko w stronę science-fiction, ale mi się to podoba. Przeznaczona głównie dla młodszego czytelnika. Polecam.

Andrzej | 2012-04-12
Przeczytana: 05 kwietnia 2004

Średnia książka, spodziewałem się ciekawostek bardziej związanych ze światem Harry'ego Potter'a.

fiolinka28 | 2010-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2010

Świetne! Uporządkowane zagadnienia. Można patrzeć na świat przedstawiony przez J.K. Rowling z naukowego punktu widzenia.

KasikKasikowy | 2014-08-29

Całkiem fajna książka. Jednak spodziewałam się czegoś lepszego.

Mirella19985 | 2013-04-23
Przeczytana: kwiecień 2013