l.d.d.w. Osierocona generacja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Olena

Kontynuacja rozważań Dariusza Chętkowskiego o szkole, nauczycielach, uczniach i ich rodzicach, zapoczątkowanych głośną publikacją Z budy. Czy spuścić ucznia z łańcucha. Odważna i bezkompromisowa w swojej szczerości książka porusza i drąży szereg nowych, kontrowersyjnych tematów szkolnych. A wszystko to ujęte w formę minipowieści, serialu pedagogicznych nowelek, z wartką akcją, wyrazistymi bohaterami, mocnymi pointami.

Autor – nauczyciel i wychowawca rozmawia z uczniami o szkolnych układach, uzależnieniach, seksie, polityce, policji, mafii, zapraszając do dyskusji m.in. znanego pisarza, działaczkę Amnesty International, politycznego vipa oraz reprezentanta związku głuchoniemych. Wszystko i wszyscy podlegają demaskacji. Winni są uczniowie, ale też i ich rodzice oraz co najboleśniejsze – nauczyciele, wychowawcy. To ich słabość zostaje obnażona najbardziej: są nosicielami wad i przywar tępionych u wychowanków, zakłamani i niezdolni do szczerej rozmowy z młodzieżą kryją się przed nią przerażeni w pokojach nauczycielskich.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wychowawców oraz rodziców, dla uczniów wskazana do czytania pod ławką.

mikens | 2015-08-13
Moni | 2013-12-30