Gliniarz z Beverly Hills

Tłumaczenie: Maryla Kowalska
Wydawnictwo: Linia
Beverly Hills Cop II
83-85151-00-1
akcja, filmowa, axel, foley, eddie, murphy
przygodowa
kijek91

Eddie Murphy to nie tylko jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów amerykańskich. Grane przez siebie postacie zaczyna już tworzyć, gdy powstaje scenariusz. Jest autorem pomysłów większości filmów, w których występuje, jak znane także w Polsce "Złote dziecko", "Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Książę w Nowym Jorku". Pierwszy jego wilki sukces to czarnoskóry policjant Axel Foley, główny bohater dwóch filmów "Gliniarz z Beverly Hills". Książka pod tym samym tytułem napisana przez Roberta Tine'a zachowuje wszystkie atuty filmu: zaskakującą akcję, błyskotliwe dialogi, precyzyjną konstrukcję.

Muhikons | 2011-08-21
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Książki napisane na podstawie filmu przeważnie nie nadają się do czytania. Ta również nie jest zbyt dobra.
Słabe wykonanie, mnóstwo niedociągnięć.

Szymon | 2016-04-30
Andrzej | 2015-12-10